Starship Mk1 od SpaceX Elona Muska startuje dzisiaj. Oglądaj na żywo [LIVE]

Starship Mk1 od SpaceX Elona Muska startuje dzisiaj. Oglądaj na żywo [LIVE]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

28.09.2019 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj, 28 września SpaceX zaplanował pierwszy start prototypowego statku Starship Mk1. Przygotowania oraz cały przebieg testów można śledzić w trwającej 24 h na dobę relacji na żywo.

SpaceX kończy budowę prototypu Starship MK1. Elon Musk regularnie dzieli się informacjami o postępach prac nad prototypem statku kosmicznego, który w przyszłości zabierze ludzi na Księżyc i Mars.

Dzisiejszy start, jak i wszystkie przygotowania można śledzić na żywo w relacji prowadzonej z bazy w Boca Chica w południowym Teksasie w USA. Wideo z prac trwających w bazie możecie oglądać poniżej:

Przypominamy, że przyszłych misji Starship jest umożliwienie ludziom podróży na Księżyc i Marsa. Dzisiejszy test prototypu będzie miał na celu uniesienie Mk1 na wysokość ponad 20 km nad Ziemię.

Jeżeli wszystko się powiedzie, Elon Musk przyznał że inżynierowie SpaceX będą mieli jeszcze sporo pracy przed sobą. Największym wyzwaniem jest zaprojektowanie systemów, które pozwolą właściwym statkom powrócić bezpiecznie na Ziemię.

Elon Musk niejednokrotnie podkreślał, że prace SpaceX umożliwiające kolonizację Księżyca czy Marsa są dla niego priorytetem. Multimiliarderowi zależy na tym, by komercyjne podróże kosmiczne były dostępne dla większości ludzi, a nie tylko dla grupy najbogatszych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także