Trwa ładowanie...
d4a5pmt

Elon Musk zdradza nowe szczegóły o prototypie SpaceX - Starship

Elon Musk zdradza coraz więcej szczegółów na temat następnego prototypu statku kosmicznego SpaceX. Prezentacja najnowszego prototypu Starship odbędzie się w najbliższy weekend.
Share
Starship Mk1 wystartuje już w ten weekend
Starship Mk1 wystartuje już w ten weekendŹródło: Materiały prasowe
d4a5pmt

Elon Musk potwierdził, że Starship Mk1 będzie miał ponad 50 metrów wysokości i będzie ważył 1400 ton po zatankowaniu. 28 września Musk zaprezentuje najnowszą konstrukcję, którą opracowuje SpaceX. Celem przyszłych misji Starship i Super Heavy ma być zabranie ludzi na Księżyc i Mars.

Niedawno Elon Musk komentował, jak SpaceX planuje rozwiązać problem powrotu Starship na Ziemię, kiedy już wykona udany lot w kosmos. Dzisiaj Musk zdradził kolejne szczegóły - wiadomo również dokładnie, kiedy odbędzie się prezentacja nowego prototypu.

Prototyp zostanie zaprezentowany w obiektach SpaceX w południowym Teksasie w pobliżu wioski Boca Chica, gdzie firma buduje Mk1 lub Mark 1. SpaceX zamierza latać tym pojazdem po raz pierwszy w przyszłym miesiącu, kiedy statek będzie miał unieść się na wysokość ok. 20 km nad Ziemią.

d4a5pmt

Zobacz też: Niebywałe znalezisko na Marsie. Oto co sfotografowała sonda

Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam pierwsze zdjęcia prototypów, które ujawnił Elon Musk. Multimiliarder powiedział również, że zarówno Mk1, jak i Mk2 zaczną wykonywać loty suborbitalne, ale celem jest doprowadzenie ich na orbitę.

Jeśli testy pójdą sprawnie, to ostateczne wersje Starship i Super Heavy mogą zacząć latać już wkrótce. Przedstawiciele SpaceX powiedzieli, że pierwsze komercyjne loty mogą wystartować już w 2021 r.

d4a5pmt

Podziel się opinią

Share
d4a5pmt
d4a5pmt
Więcej tematów