SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.07.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [16.07.2020 r.]
Łukasz Michalik

16.07.2020 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpada się gigantyczna góra lodowa, Meksyk zakazuje popularnego herbicydu, a Chiny lecą na Marsa z przełomową misją. Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj? Zapraszam na SkróTech!

Rządowe wytyczne żywieniowe są szkodliwe dla planety

Według naukowców, którzy przeprowadzili dotychczas najbardziej kompleksową ocenę krajowych wytycznych żywieniowych, są one na całym świecie szkodliwe dla środowiska i zdrowia ludzi.

Glifosat od Monsanto zakazany w Meksyku

Meksyk pod koniec czerwca zdecydował się zakazać herbicydów na bazie glifosatu, w obawie przed niekorzystnym wpływie zarówno na środowisko, jak i zdrowie ludzi. Monsanto, odpowiedzialne za produkcję pestycydu, wzbudza kontrowersje również w Polsce.

Chiny lecą na Marsa z przełomową misją

Chińska sonda kosmiczna Tianwen-1 wyruszy na Czerwoną Planetę najprawdopodobniej jeszcze w lipcu. Dla naukowców to ostatni moment - w innym przypadku będą musieli wstrzymać badania o kilka lat.

Greta Thunberg wysłała list do przywódców UE

Greta Thunberg i czołowi światowi klimatolodzy napisali list do przywódców UE, żądając od nich natychmiastowego działania w celu uniknięcia najgorszych skutków trwającego kryzysu klimatycznego i ekologicznego.

Gigantyczna góra lodowa rozpada się coraz szybciej

Gdy gigantyczna góra lodowa określana mianem A-68 trzy lata temu oddzielała się od lodowca na Antarktydzie, jej powierzchnia wynosiła ok. 6000 km2. Od tego czasu przemierzyła ponad tysiąc kilometrów. Wkrótce jej wędrówka może dobiec końca.

Włoski ekspert ostrzega: Koronawirus to "groźna bestia"

Koronawirus to groźna bestia - komentuje profesor Walter Ricciardi. W związku ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą SARS-CoV-2, włoski ekspert zaleca ograniczenie kontaktu z krajami, które robią zbyt mało by powstrzymać pandemię COVID-19.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)