SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [02.04.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [02.04.2020]
Źródło zdjęć: © zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl | internauta

02.04.2020 21:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy skończy się pandemia COVID-19? Na to pytanie nie padła jeszcze jednoznaczna odpowiedź, a przypadków zakażeń przybywa na całym świecie. Są jednak również pozytywne informacje. Oto najważniejsze wiadomości dnia.

Koronawirus wywołuje strach na całym świecie. Dzisiaj, 2 kwietnia odnotowano po raz pierwszy ponad 1 mln zakażonych na całym świecie. Chorych przybywa również w Polsce, a badacze obawiają się, że SARS-CoV-2 może wywoływać więcej groźnych powikłań niż do tej pory podejrzewano.

Badacze nie są zgodni, czy pogoda wpływa na rozprzestrzenianie się koronawirusa, tak jak ma to miejsce w przypadku grypy. Na razie brakuje danych, które jednoznacznie potwierdziłyby, że wirus minie wraz z zimą.

To nasuwa kolejne pytania. Czy "domowa kwarantanna" wpłynie negatywnie na nasze poczucie prywatności? Eksperci ostrzegają, że zaraza "lubi się z rządami o dyktatorskich zapędach", co może być zagrożeniem dla naszych wolności obywatelskich.

Co robić podczas pandemii?

Jak się okazuje, pandemia wyzwala także pozytywne zachowania. W Estonii zorganizowano hackathon na milion osób, w którym przedstawiono pomysły mające pomóc w walce z COVID-19.

Osoby, w których pobyt w domach wyzwolił kreatywność, podejmują wyzwanie i odtwarzają klasyczne obrazy. Ci, którzy wolą inny rodzaj rozrywki z pomocą przychodzą serwisy VOD, które przeżywają teraz oblężenie. Co ciekawe w marcu znacząco wzrosła również sprzedaż telewizorów.

Bez względu, jak spędzacie czas w trakcie pandemii, pamiętajcie o zachowaniu rozsądku i przestrzeganiu nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, obowiązujących od 1 kwietnia. Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)