Rosja: zobacz finał zawodów w biathlonie czołgów [Wideo]

Fragment finału biathlonu czołgów
Fragment finału biathlonu czołgów
Źródło zdjęć: © YouTube.com

08.09.2020 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe to okazja do zobaczenia naprawdę niecodziennych "dyscyplin". Jedną z nich niewątpliwie jest biathlon czołgów. Zobaczcie zmagania finalistów z Białorusi, Azerbejdżanu, Rosji i Chin w walce o zwycięstwo.

Wczoraj pisaliśmy o niefortunnym wypadku z bronią 9K38 Igła, który miał miejsce na Międzynarodowych Igrzyskach Wojskowych w Rosji. Tym razem na szczęście obyło się bez problemu i finał zawodów w biathlonie czołgów można było śledzić bez niespodzianek. Nie zmienia to jednak faktu, że wideo robi niesamowite wrażenie, o czym możecie przekonać się poniżej:

Finał zawodów w biathlonie czołgów odbył się 5 września w Alabin pod Moskwą. Do tego etapu zmagań dotarły cztery drużyny: z Białorusi, Azerbejdżanu, Rosji i Chin. Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe odbywają się co roku w Rosji, a w 2020 do ich udziału zostało zaproszone ponad 90 państw. 

Do tej pory większość krajów biorących udział w zawodach organizowanych w Rosji nie wchodziło w skład NATO, jednak co roku zaangażowanych jest do 40 państw, które tworzą w sumie ponad 200 drużyn mogących wziąć udział w różnych zawodach. 

Chociaż Rosja organizuje te zawody na wzór Olimpiady, to uwagę przyciągają nietypowe dyscypliny, w których wykorzystuje się m.in. samoloty, czołgi, zestawy rakietowe i artyleryjskie czy broń strzelecką. Poza różnorodnymi dyscyplinami, w których testowany jest sprzęt wojskowy i umiejętności żołnierzy, na Igrzyskach prezentowany jest również sprzęt, a organizatorzy przewidują też dodatkowe atrakcje, które różnią się co roku. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (172)