Pogoda na dziś. Uwaga na silny wiatr. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Pogoda na dziś. Uwaga na silny wiatr. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

31.01.2020 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogoda w Polsce minie dziś pod znakiem opadów deszczu i silnych porywów wiatru. Synoptycy przewidują, że osiągnie on prędkość nawet do 80 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw.

Ostatni dzień pierwszego miesiąca nowego roku będzie ulewny i wietrzny. W związku z silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą Opolszczyzny i Dolnego Śląska, a także województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę. W górach będzie jeszcze groźniej- tam może powiać aż do 150 km/h.

Ostrzeżenia IMGW obowiązują w godzinach 1:00 - 14:00 w piątek 31 stycznia.

Alerty pierwszego stopnia oznaczają, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. W związku z nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

W dodatku wydano ostrzeżenia dla powiatów: leskiego i bieszczadzkiego w województwie podkarpackim. Alerty dotyczą opadów marznących i obowiązują do godziny 10:00.

Ciepło, ale deszczowo

Synoptycy przewidują dziś opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem na terenie całego kraju. Największych ulew mogą spodziewać się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostatni dzień stycznia nie minie jednak pod znakiem samych złych informacji pogodowych. W piątek czekają nas wyjątkowo ciepłe temperatury.

Najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Cieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - tam od 5 do 6 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie mieszkańcy mogą spodziewać się nawet 10 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach Polski od 7 do 9 st. C.

W nocy z piątku na sobotę synoptycy prognozują mgły we wschodniej i centralnej części kraju, które mogą ograniczyć widoczność nawet do 500 metrów.

Najświeższe informacje pogodowe można śledzić na stronie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)