Pogoda na dziś. Uwaga na silny wiatr. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Strona głównaPogoda na dziś. Uwaga na silny wiatr. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw
31.01.2020 09:24
Pogoda na dziś. Uwaga na silny wiatr. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Pogoda w Polsce minie dziś pod znakiem opadów deszczu i silnych porywów wiatru. Synoptycy przewidują, że osiągnie on prędkość nawet do 80 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw.

Ostatni dzień pierwszego miesiąca nowego roku będzie ulewny i wietrzny. W związku z silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą Opolszczyzny i Dolnego Śląska, a także województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę. W górach będzie jeszcze groźniej- tam może powiać aż do 150 km/h.

Ostrzeżenia IMGW obowiązują w godzinach 1:00 - 14:00 w piątek 31 stycznia.

Alerty pierwszego stopnia oznaczają, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. W związku z nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

W dodatku wydano ostrzeżenia dla powiatów: leskiego i bieszczadzkiego w województwie podkarpackim. Alerty dotyczą opadów marznących i obowiązują do godziny 10:00.

Ciepło, ale deszczowo

Synoptycy przewidują dziś opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem na terenie całego kraju. Największych ulew mogą spodziewać się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostatni dzień stycznia nie minie jednak pod znakiem samych złych informacji pogodowych. W piątek czekają nas wyjątkowo ciepłe temperatury.

Najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Cieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - tam od 5 do 6 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie mieszkańcy mogą spodziewać się nawet 10 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach Polski od 7 do 9 st. C.

W nocy z piątku na sobotę synoptycy prognozują mgły we wschodniej i centralnej części kraju, które mogą ograniczyć widoczność nawet do 500 metrów.

Najświeższe informacje pogodowe można śledzić na stronie Pogoda WP.pl.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)