Pogoda na dziś. IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki i oblodzenie

Strona głównaPogoda na dziś. IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki i oblodzenie
01.04.2020 07:58
Pogoda na dziś. IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki i oblodzenie
Źródło zdjęć: © iStock.com

Synoptycy IMGW ostrzegają przed niebezpiecznymi warunkami na drogach. W związku z oblodzeniem i przymrozkami wydano alarm 1. stopnia dla całego kraju. W najbliższych dniach pogoda może się utrzymać.

Zwłaszcza na północy kraju należy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. W centrum kraju i na południu miejscami wyjdzie słońce. Temperatura w kraju będzie wahać się o 4 do 9 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, Półwyspie Helskim, w kotlinach sudeckich, na Podkarpaciu oraz na Podhalu. W górach temperatura może nie przekroczyć nawet 2 stopni Celsjusza.

W środowy poranek obowiązują alarmy 1. stopnia ostrzegające przed przymrozkami. IMGW informuje, że niebezpiecznych warunków możemy spodziewać się w całym kraju, ale w większości miejsc spodziewa się poprawy pogody przed godz. 9:00.

W woj. wielkopolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim alert będzie obowiązywał do godz. 8:00 w czwartek, 2 kwietnia. Drogi w całym kraju mogą być oblodzone, jeśli mimo koronawirusa w Polsce musicie wychodzić z domu - zalecamy ostrożność.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Niska temperatura będzie dodatkowo odczuwana przez meteopatów, u których może powodować ból, problemy z koncentracją i stres. U większości osób może być przyczyną pogorszenia nastroju. Najgorsze warunki biometeorologiczne przewiduje się na północy kraju.

IMGW poinformował kilka dni temu o zmianach pracy instytutu z powodu epidemii koronawirusa w kraju. Mimo to Instytut ma nadzieję, że na razie nie będzie miał problemów z dostarczaniem rzetelnej informacji meteorologicznych, jednak specjaliści na całym świecie zauważają, że jeśli pandemia potrwa dłużej, opracowywanie modeli pogodowych może być znacznie trudniejsze.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)