Pogoda na dziś. IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki i oblodzenie

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki i oblodzenie

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega: uwaga na przymrozki i oblodzenie
Źródło zdjęć: © iStock.com
01.04.2020 07:58, aktualizacja: 01.04.2020 11:12

Synoptycy IMGW ostrzegają przed niebezpiecznymi warunkami na drogach. W związku z oblodzeniem i przymrozkami wydano alarm 1. stopnia dla całego kraju. W najbliższych dniach pogoda może się utrzymać.

Zwłaszcza na północy kraju należy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. W centrum kraju i na południu miejscami wyjdzie słońce. Temperatura w kraju będzie wahać się o 4 do 9 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, Półwyspie Helskim, w kotlinach sudeckich, na Podkarpaciu oraz na Podhalu. W górach temperatura może nie przekroczyć nawet 2 stopni Celsjusza.

W środowy poranek obowiązują alarmy 1. stopnia ostrzegające przed przymrozkami. IMGW informuje, że niebezpiecznych warunków możemy spodziewać się w całym kraju, ale w większości miejsc spodziewa się poprawy pogody przed godz. 9:00.

W woj. wielkopolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim alert będzie obowiązywał do godz. 8:00 w czwartek, 2 kwietnia. Drogi w całym kraju mogą być oblodzone, jeśli mimo koronawirusa w Polsce musicie wychodzić z domu - zalecamy ostrożność.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Niska temperatura będzie dodatkowo odczuwana przez meteopatów, u których może powodować ból, problemy z koncentracją i stres. U większości osób może być przyczyną pogorszenia nastroju. Najgorsze warunki biometeorologiczne przewiduje się na północy kraju.

IMGW poinformował kilka dni temu o zmianach pracy instytutu z powodu epidemii koronawirusa w kraju. Mimo to Instytut ma nadzieję, że na razie nie będzie miał problemów z dostarczaniem rzetelnej informacji meteorologicznych, jednak specjaliści na całym świecie zauważają, że jeśli pandemia potrwa dłużej, opracowywanie modeli pogodowych może być znacznie trudniejsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)