Koronawirus. Kiedy koniec pandemii? WHO: nawet Azję czeka jeszcze długa walka

Koronawirus. Kiedy koniec pandemii? WHO: nawet Azję czeka jeszcze długa walka
Źródło zdjęć: © Getty Images

31.03.2020 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż Chiny przewidywały, że epidemia koronawirusa zakończy się w Azji już w czerwcu, to dyrektor WHO dla Zachodniego Pacyfiku, Takeshi Kasai jest zdania, że koniec epidemii na kontynencie jest daleko.

- Postawmy sprawę jasno, do końca epidemii jest jeszcze daleko. To będzie długa bitwa i nie możemy opuścić gardy - powiedział Kasai podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Dyrektor WHO dla Zachodniego Pacyfiku przyznał, że chociaż w niektórych miejscach, np. w Singapurze, udało się zmniejszyć liczbę nowych przypadków zachorowań na COVID-19, to wciąż pojawiają się nowe przypadki.

W odpowiedzi doradca WHO Matthew Griffin przyznał, że wirus "koniec końców dotrze wszędzie". W związku z tym każdy kraj powinien podjąć odpowiednie środki, które będą miały na celu zapobiegnięcie rozprzestrzeniania się pandemii. Kasai dodał również, że należy spodziewać się, że wirus w Azji wciąż może rozprzestrzenić się na dużą skalę, jeśli nie kraje nie podejmą odpowiednich środków ostrożności.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Co to jest koronawirus?

Koronawirus to grupa powiązanych wirusów, które powodują choroby u ssaków i ptaków. U ludzi większość koronawirusów wywołuje łagodne infekcje dróg oddechowych, takie jak niektóre przypadki przeziębienia, ale są też te bardziej zabójcze, jak SARS czy MERS. Nowy koronawirus z Wuhan SARS-CoV-2 jest przyczyną groźnej choroby układu oddechowego COVID-19.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)