Oglądaj na żywo start rakiety Falcon 9 SpaceX i NASA [Aktualizacja]

Oglądaj na żywo start rakiety Falcon 9 SpaceX i NASA [Aktualizacja]

Oglądaj na żywo start rakiety Falcon 9 SpaceX i NASA [Aktualizacja]
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Modzelewska
27.05.2020 16:49, aktualizacja: 29.05.2020 09:03

Start Crew Dragon na pokładzie rakiety Falcon 9 to historyczna misja kosmiczna. To pierwsza wspólna załogowa misja NASA oraz SpaceX i ważny moment w historii eksploracji kosmosu.

Aktualizacja: start rakiety został przełożony na sobotę 30 maja. Zawiodła pogoda - o szczegółach przeczytacie tutaj. Śledźcie Tech WP, by być na bieżąco z informacjami dotyczącymi sobotniego startu.

Start Crew Dragon zaplanowano na 16:33 czasu lokalnego, czyli 22:33 czasu polskiego z kompleksu startowego 39 Centrum Kennedy'ego na Florydzie. Doug Hurley i Robert Behnken polecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

SpaceX i NASA w historycznej misji

Lot przejdzie do historii z dwóch powodów. Po pierwsze, po 9 latach amerykańscy astronauci NASA wylecą w kosmos z lądowiska znajdującego się na terenie Stanów Zjednoczonych. Po drugie, to prywatna firma SpaceX dokona wyniesienia na orbitę. Pierwszy raz w historii USA.

Firma Elona Muska ma przed sobą poważne wyzwanie, ponieważ jest to ostatni testowy lot przed zatwierdzeniem stosowanej technologii SpaceX przez NASA i pierwszy z ludźmi na pokładzie. Start Crew Dragon można obejrzeć na YouTube za pośrednictwem oficjalnych kont NASA i SpaceX.

Relację na żywo można również oglądać na Facebooku, Twitterze oraz Twitch'u.

Rakieta widoczna z Polski

Na Facebooku, na profilu "Z głową w gwiazdach" można odnaleźć informacje, że rakieta będzie widoczna z Polski. Należy jej wypatrywać między 22.54 a 22.57. Falcon 9 będzie zmierzała z zachodu na południowy zachód.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)