Trwa ładowanie...
d3lln4a

NASA finansuje nowe projekty badające związek między COVID-19 a niszczeniem środowiska

Podczas gdy naukowcy na całym świecie są zamknięci w swoich domach podczas pandemii COVID-19, satelity obserwujące Ziemię nadal orbitują i wysyłają obrazy, które ujawniają powiązania między pandemią a środowiskiem. NASA postanowiła umożliwić naukowcom dobre wykorzystanie tych danych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietoperze są źródłem wielu koronawirusów.
Nietoperze są źródłem wielu koronawirusów. (Getty Images)
d3lln4a

– Satelity cały czas zbierają dane i nie wymagają od nas nigdzie wychodzenia – powiedziała Hannah Kerner, adiunkt naukowy na Uniwersytecie Maryland w College Park.

Kerner jest jednym z ośmiu naukowców, którzy niedawno otrzymali grant od NASA na projekty, które wspierają naukowców w badaniu, jak lockdown COVID-19 wpływa na środowisko i jak środowisko może wpływać na sposób rozprzestrzeniania się wirusa.

Czytaj też: Wyniszczanie środowiska naturalnego doprowadzi do większej ilości pandemii – alarmują naukowcy

d3lln4a

Przejrzeć na wylot wpływ COVID-19

Sześć z ośmiu grup szuka zdjęć satelitarnych, które pomogą ujawnić, w jaki sposób pandemiczne zamknięcie ma wpływ na bezpieczeństwo żywnościowe, pożary, ciepło powierzchni miast, chmury, zanieczyszczenie powietrza, opady atmosferyczne, jakość wody, ekosystemy wodne itd.

Koronawirus wpędził nas w gigantyczny kryzys. I może rozpędzić jeszcze inny – dużo większy

Dwa projekty badają, w jaki sposób środowisko naturalne może wpływać na rozprzestrzenianie się wirusa poprzez monitorowanie pyłu i pogody.

d3lln4a

Wszystkie projekty mają znaleźć nowe sposoby wykorzystania danych z obserwacji Ziemi, aby lepiej zrozumieć regionalny i globalny wpływ pandemii COVID-19 na środowisko, gospodarkę i społeczeństwo. Opiekę nad nimi sprawuje NASA Earth Science Division.

Czytaj też: NASA: niesamowite zdjęcia z Marsa. Łazik Curiosity zauważył "diabelski" pył

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lln4a

Podziel się opinią

Share
d3lln4a
d3lln4a
Więcej tematów