Maseczki ochronne będziemy nosić przez wiele miesięcy. Rzecznik rządu wyjaśnia

Maseczki ochronne będziemy nosić przez wiele miesięcy. Rzecznik rządu wyjaśnia15.04.2020 11:05
Maseczki ochronne będziemy nosić przez wiele miesięcy. Rzecznik rządu wyjaśnia
Źródło zdjęć: © shutterstock

Maseczki ochronne mogą być obowiązkowe przez wiele miesięcy - zapowiedział rzecznik polskiego rządu. Piotr Müller przyznał, że nakaz zakrywania nosa i ust może być jednym z dłużej trwających wymogów związanych z sytuacją epidemiczną w kraju.

Od czwartku 16 kwietnia 2020 roku na terenie całego kraju obowiązywać będzie nakaz zakrywania nosa i ust podczas przebywania poza miejscem zamieszkania. Rzecznik polskiego rządu pytany na antenie TVP1 o to, jak długo może potrwać wymóg noszenia maseczek ochronnych, nie wykluczył, że w grę wchodzi nawet wiele miesięcy.

Obejrzyj: Xiaomi Seria Mi 10 - Światła. Kamera. Akcja. Wprowadź wideo w erę 5G

- Nakaz zakrywania nosa i ust będzie jednym z dłuższych obowiązków wynikających z sytuacji epidemicznej. Może potrwać nawet wiele miesięcy - poinformował Piotr Müller.

- Jeszcze przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy, będziemy musieli się liczyć z tym, że będziemy w takiej sytuacji, po to abyśmy mogli wrócić do nowej rzeczywistości gospodarczej, po to żebyśmy mogli lepiej funkcjonować, wrócić do pewnej normalności - tłumaczy.

Rzecznik rządu przyznał także, że zasłanianie ust oraz nosa maseczką ochronną ma sens tylko wtedy, gdy ma ono charakter powszechny w przestrzeni publicznej.

Piotr Müller poinformował również o tym, że szczytu zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 możemy spodziewać się w kwietniu. Dodał, że liczba chorych na COVID-19 może utrzymywać się na wysokim poziomie jeszcze przez co najmniej cały maj.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)