Maseczki ochronne będziemy nosić przez wiele miesięcy. Rzecznik rządu wyjaśnia

Maseczki ochronne będziemy nosić przez wiele miesięcy. Rzecznik rządu wyjaśnia
Źródło zdjęć: © shutterstock

15.04.2020 11:05, aktual.: 16.04.2020 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maseczki ochronne mogą być obowiązkowe przez wiele miesięcy - zapowiedział rzecznik polskiego rządu. Piotr Müller przyznał, że nakaz zakrywania nosa i ust może być jednym z dłużej trwających wymogów związanych z sytuacją epidemiczną w kraju.

Od czwartku 16 kwietnia 2020 roku na terenie całego kraju obowiązywać będzie nakaz zakrywania nosa i ust podczas przebywania poza miejscem zamieszkania. Rzecznik polskiego rządu pytany na antenie TVP1 o to, jak długo może potrwać wymóg noszenia maseczek ochronnych, nie wykluczył, że w grę wchodzi nawet wiele miesięcy.

- Nakaz zakrywania nosa i ust będzie jednym z dłuższych obowiązków wynikających z sytuacji epidemicznej. Może potrwać nawet wiele miesięcy - poinformował Piotr Müller.

- Jeszcze przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy, będziemy musieli się liczyć z tym, że będziemy w takiej sytuacji, po to abyśmy mogli wrócić do nowej rzeczywistości gospodarczej, po to żebyśmy mogli lepiej funkcjonować, wrócić do pewnej normalności - tłumaczy.

Rzecznik rządu przyznał także, że zasłanianie ust oraz nosa maseczką ochronną ma sens tylko wtedy, gdy ma ono charakter powszechny w przestrzeni publicznej.

Piotr Müller poinformował również o tym, że szczytu zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 możemy spodziewać się w kwietniu. Dodał, że liczba chorych na COVID-19 może utrzymywać się na wysokim poziomie jeszcze przez co najmniej cały maj.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)