LOT stracił 2 miliony pasażerów. Wszystko przez uziemienie Boeingów 737 MAX

LOT stracił 2 miliony pasażerów. Wszystko przez uziemienie Boeingów 737 MAX

LOT stracił 2 miliony pasażerów. Wszystko przez uziemienie Boeingów 737 MAX
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
21.01.2020 11:33

Polskie Linie Lotnicze LOT mogły przewieźć blisko 2 miliony pasażerów więcej gdyby nie problemy związane z uziemieniem Boeingów 737 MAX. - Rozmawiamy o rekompensatach finansowych - mówi Rafał Milczarski, prezes przewoźnika.

PLL LOT kilka miesięcy temu został zmuszony do uziemienia pięciu samolotów Boeing 737 MAX, co jak w przypadku innych linii lotniczych mających maszyny na wyposażeniu, spowodowało spore straty w klientach, a w związku z tym i finansach firmy. Prezes spółki Rafał Milczarski poinformował, że polski przewoźnik prowadzi rozmowy z producentem odpowiedzialnym za zaistniałe problemy na temat odszkodowań.

- Na koniec roku przekroczyliśmy próg 10 mln pasażerów i myślę, że gdyby nie było problemów z MAX-ami to osiągnęlibyśmy wynik ponad 11 mln, a nawet mógłby on być bliski 12 mln - mówi prezes Polskich Linii Lotniczych LOT w rozmowie z "Business Insider Polska".

Rafał Milczarski zapewnia jednocześnie, że wciąż obdarza Boeinga ogromnym zaufaniem. Prezes PLL LOT głęboko wierzy, ze samoloty przejdą pozytywnie wszelkie testy potwierdzające bezpieczeństwo i ponownie wzbiją się w powietrze.

Mniejsza ilość pasażerów znalazła swoje odzwierciedlenie w pogorszeniu się wyniku finansowego spółki. Nie wiadomo jednak czy narodowy przewoźnik zanotował zysk czy straty, ponieważ firma nie zamknęła jeszcze roku finansowego. - Rozmawiamy z producentem odpowiedzialnym za nasze problemy o rekompensatach finansowych. Nie komentujemy jednak ich przebiegu - mówi prezes linii lotniczych.

Boeing 737 MAX został uziemiony na całym świecie po serii dwóch katastrof lotniczych, w których zginęło łącznie 346 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)