Boeing 737 Max: samolot "zaprojektowany przez klaunów". Tak pisali o nim pracownicy

Boeing 737 Max: samolot "zaprojektowany przez klaunów". Tak pisali o nim pracownicy13.01.2020 10:40
Boeing 737 Max: samolot "zaprojektowany przez klaunów". Tak pisali o nim pracownicy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Boeing

Dla pracowników Boeinga jasne było, że 737 MAX to nieudany model. Chociaż ludzie w firmie zdawali sobie sprawę z niedoróbek, szydercze hasła na nikim nie robiły wrażenia. A potem doszło do dwóch katastrof.

Agencja Reutera informuje o wewnętrznej korespondencji pracowników Boeinga, którą producent sam ujawnił. W wiadomościach - wysyłanych zanim doszło do dwóch katastrof - zatrudnieni przez firmę oceniali samolot, pisząc o nim, że został "zaprojektowany przez klaunów".

Jakby tego było, był on "zarządzany przez małpy". Niektórzy pracownicy wprost przyznawali, że nie wsadziliby na pokład maszyny swoich rodzin. To kolejne potwierdzenie, że w Boeingu doskonale zdawano sobie sprawę z problemów z samolotem.

A przynajmniej wiedzieli o tym pracownicy. Boeing od treści wiadomości się odcina, uznając je za nie do zaakceptowania. Zaś opinie pracowników nie odzwierciedlają tego, jaką firmą Boeing jest i jaką chce być.

Zobacz też: Samolot z Monachium do Wrocławia zawrócił w połowie drogi

Wiadomości nie szokują, biorąc pod uwagę fakt, że już wcześniej pojawiły się w sieci krytyczne opinie na temat modelu 737 MAX. Były inżynier Boeinga twierdził, że istniała bardzo duża presja na obniżanie kosztów.

W grudniu Boeingi 737 Max po raz kolejny nie otrzymały zgody na loty. Samoloty uziemione mogą być nawet do lutego 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)