"Łódź podwodna jest gotowa". Elon Musk dotarł do jaskini w Tajlandii

"Łódź podwodna jest gotowa". Elon Musk dotarł do jaskini w Tajlandii
Źródło zdjęć: © Twitter | Elon Musk
Arkadiusz Stando

10.07.2018 09:50, aktual.: 10.07.2018 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miliarder z gestem dotarł do jaskini w Tajlandii, gdzie trwa kolejna akcja ratunkowa. Może się okazać, że jego pomoc nie będzie potrzebna, ale mimo to jego ekipa czeka na miejscu. Musk udostępnił nagrania i zdjęcia na portalach społecznościowych.

Właściciel SpaceX, Tesli, PayPala i Boring Company, jeśli wierzyć w filmiki na jego koncie Instagramowym, osobiście zjawił się w jaskini Tham Luang w Tajlandii. Od 23 czerwca jest w niej uwięziona drużyna sportowa wraz z trenerem. Do dziś uwięzionych pozostaje 4 chłopców i trener.

Elon Musk dotarł na miejsce ze swoją ekipą oraz łodzią podwodną. Mimo wysiłków jego firmy, pomoc może okazać się niepotrzebna. Kierownik akcji ratunkowej prowadzonej w jaskini twierdzi, że urządzenie jest bezużyteczne, bo nie pasuje do jaskini, w której trwa misja. Nie wiadomo, czy można wierzyć w jego słowa, czy też nie. W każdym razie ekipa Muska pozostawiła łódź na miejscu, w razie gdyby wszystko inne zawiodło.

Aktualnie w jaskini trwa trzeci etap akcji ratunkowej. Do zalanej części korytarzy weszło 19 płetwonurków. Szef akcji ratunkowej twierdzi, że być może jeszcze dziś uda się wydobyć chłopców i trenera na powierzchnię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)