Kosmos. Naukowcy potwierdzają. Znaleziono pojazd na Księżycu [VIDEO]

Kosmos. Naukowcy potwierdzają. Znaleziono pojazd na Księżycu [VIDEO]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek

10.09.2019 06:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kosmos potrafi zaskoczyć. Na Księżycu odnaleziony został lądownik indyjskiej misji Chandrayaan-2. To krok do uratowania całej misji po tym, gdy z modułem stracono łączność podczas lądowania dwa dni temu.

Powodzenie misji Chandrayaan-2 nie jest jeszcze przesądzone. Jak podaje serwis 9News, naukowcy potwierdzili, że udało im się zlokalizować lądownik, z którym stracono kontakt w piątek, podczas próby lądowania na Księżycu.

Teraz ekipa skupia się więc na próbach odzyskania łączności. Przypomnijmy, że problemów z komunikacją z lądownikiem nic nie zapowiadało. Ostatni sygnał został wysłany, gdy moduł znajdował się około 300 metrów od powierzchni Księżyca.

Lądowanie z pewnością przejdzie do historii nie tylko z powodu skomplikowanego zakończenia i nagłośnionego problemu utraty łączności z lądownikiem. Misja Chandrayaan-2 to także pierwsza w historii, w ramach której kontrolowane lądowanie miało się odbyć na południowym biegunie ziemskiego satelity.

Zainteresowani szczegółami próby lądowania w ramach misji Chandrayaan-2 mogą obejrzeć pracę naukowców na filmie. Na tę chwilę nie wiadomo, jak postępują prace w zakresie odzyskiwania łączności z lądownikiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (252)