Trwa ładowanie...
ycipk-46wtr6

Chandrayaan-2. Zobacz wideo z próby lądowania indyjskiego łazika na Księżycu

Próba lądowania na Księżycu w ramach misji Chandrayaan-2 nie przebiegła zgodnie z planem. Choć powód utracenia łączności i dalsze losy lądownika nadal nie są znane, w sieci można zobaczyć film ukazujący działania naukowców podczas próby lądowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misja Chandrayaan-2 napotkała na problemy z łącznością
Misja Chandrayaan-2 napotkała na problemy z łącznością (Pixabay.com)
ycipk-46wtr6

Lądowanie na Księżycu w ramach misji Chandrayaan-2 miało być historycznym wyczynem. Naukowcy chcieli dokonać trudnego lądowania w okolicy południowego bieguna ziemskiego satelity.

Niestety, chociaż z początku nic nie wskazywało na problemy i schodzenie lądownika odbywało się zgodnie z planem, z czasem utracono z nim łączność. Ostatni sygnał odebrano, kiedy do lądowania pozostało nieco ponad 300 metrów. Wcześniejsze sygnały odbierano bez przeszkód.

ycipk-46wtr6

Oficjalnie powód utraty łączności nie jest znany, a Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) informuje, że jest na etapie analizy wszystkich danych. W internecie pojawiają się już jednak pierwsze spekulacje, iż lądownik zboczył z kursu, co mogło spowodować problemy.

Niezależnie od wątpliwego sukcesu całej misji, naukowcom składane są gratulacje. Słowa uznania opublikował na Twitterze między innymi premier Indii zaznaczając, że Indie są dumne ze swoich naukowców. Misja nie została oczywiście uznana za zakończoną. Sytuacja jest stale analizowana na wypadek odzyskania łączności z lądownikiem.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-46wtr6

ycipk-46wtr6
ycipk-46wtr6