ycipk-3an11h

Chandrayaan-2. Zobacz wideo z próby lądowania indyjskiego łazika na Księżycu

Próba lądowania na Księżycu w ramach misji Chandrayaan-2 nie przebiegła zgodnie z planem. Choć powód utracenia łączności i dalsze losy lądownika nadal nie są znane, w sieci można zobaczyć film ukazujący działania naukowców podczas próby lądowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misja Chandrayaan-2 napotkała na problemy z łącznością
Misja Chandrayaan-2 napotkała na problemy z łącznością (Pixabay.com)
ycipk-3an11h

Lądowanie na Księżycu w ramach misji Chandrayaan-2 miało być historycznym wyczynem. Naukowcy chcieli dokonać trudnego lądowania w okolicy południowego bieguna ziemskiego satelity.

Niestety, chociaż z początku nic nie wskazywało na problemy i schodzenie lądownika odbywało się zgodnie z planem, z czasem utracono z nim łączność. Ostatni sygnał odebrano, kiedy do lądowania pozostało nieco ponad 300 metrów. Wcześniejsze sygnały odbierano bez przeszkód.

ycipk-3an11h

Oficjalnie powód utraty łączności nie jest znany, a Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) informuje, że jest na etapie analizy wszystkich danych. W internecie pojawiają się już jednak pierwsze spekulacje, iż lądownik zboczył z kursu, co mogło spowodować problemy.

Niezależnie od wątpliwego sukcesu całej misji, naukowcom składane są gratulacje. Słowa uznania opublikował na Twitterze między innymi premier Indii zaznaczając, że Indie są dumne ze swoich naukowców. Misja nie została oczywiście uznana za zakończoną. Sytuacja jest stale analizowana na wypadek odzyskania łączności z lądownikiem.

Polub WP Tech
ycipk-3an11h
ycipk-3an11h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3an11h