Koronawirus w Wojsku Polskim. MON: blisko tysiąc zakażeń

MON: blisko tysiąc zakażeń w polskiej armii
MON: blisko tysiąc zakażeń w polskiej armii
Źródło zdjęć: © Ministerstwo Obrony Narodowej

16.10.2020 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że obecnie koronawirusem SARS-CoV-2 zarażonych jest ponad 600 żołnierzy i blisko 350 podchorążych. Resort zapewnia, że aktualna sytuacja nie ma wpływu na gotowość bojową.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 16 października o 7 705 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Resort przekazał również informację o śmierci 132 kolejnych osób, u których potwierdzono chorobę COVID-19. Łącznie od początku pandemii, zakażenie wirusem SARS-CoV-2 zdiagnozowano u blisko 160 tysięcy Polaków. Walkę z infekcją przegrało 3 440 z nich.

Najnowszymi danymi na temat zakażeń postanowił podzielić się również resort obrony narodowej. Ministerstwo poinformowało, że zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest aktualnie 614 żołnierzy i 346 podchorążych. O sytuacji epidemiologicznej poinformowano szefa resortu Mariusza Błaszczaka.

W opublikowanym komunikacie, Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że wdrożone zostały dodatkowe zalecenia dla wojskowych, a służba odbywa się w reżimie sanitarnym. Podkreślono, że obecna sytuacja nie wpływa na gotowość bojową.

Wcześniej minister Mariusz Błaszczak poinformował, że wojskowa służba zdrowia jest zaangażowana w pomoc pacjentom. Zaznaczył, że wojsko dysponuje 14 szpitalami, 4 ośrodkami medycyny prewencyjnej oraz 2 kontenerowymi szpitalami i wykwalifikowaną kadrą.

Szef MON dodał, że w przygotowywaniu są dwa kolejne kontenerowe szpitale. - Pozostaję w stałym kontakcie z wojskową kadrą medyczną - zapewnił na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także