Trwa ładowanie...
d1ad272

Koronawirus w Polsce. Ponad 7700 zakażeń w ciągu doby [Mapa zakażeń]

Ministerstwo zdrowia potwierdziło, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono kolejne 7705 nowych zakażeń w naszym kraju. Zobaczcie pełne dane na mapie zakażeń koronawirusem oraz sprawdźcie, które obszary Polski wejdą od soboty do czerwonej strefy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce
Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce (Materiały prasowe)
d1ad272

Od dawna eksperci ostrzegali, że jesień i zima przyniosą wzrost zachorowań z powodu SARS-CoV-2. Codziennie widzimy to w liczbach i słyszymy o nowej rekordowej liczbie zakażeń. 16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7705 nowych przypadkach COVID-19 w naszym kraju. W związku z powikłaniami zmarły 132 osoby, z czego 120 z powodu COVID-19 oraz innych chorób współistniejących.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano m.in. w województwach:

  • małopolskim (1105),
  • mazowieckim (911),
  • śląskim (769),
  • łódzkim (648),
  • wielkopolskim (592).
d1ad272

Pełną listę znajdziecie na stronie Ministerstwa Zdrowia na Facebooku. Możecie również śledzić rozwój epidemii na mapie zakażeń, którą znajdziecie pod tym adresem.

Po podliczeniu najnowszych danych łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii w naszym kraju wynosi 157 608. 3440 osób zmarło na skutek COVID-19 lub COVID-19 i chorób współistniejących.

Żółte i czerwone strefy w Polsce

W związku z rosnącą liczbą nowych przypadków COVID-19 w Polsce, rząd zdecydował się rozszerzyć obszar, który znajdzie się w tzw. czerwonej strefie. Od 17 października będą obowiązywać również nowe wytyczne, w ramach których m.in. zamknięte zostaną siłownie oraz szkoły ponadpodstawowe i wyższe. Pełną listę zmian oraz nowych obostrzeń znajdziecie pod tym adresem.

d1ad272

Poza zmianami dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie epidemii rząd zdecydował się również rozszerzyć obszar czerwonej strefy. Znalazły się w niej m.in. Warszawa i Kraków, obok innych dużych miast jak Grudziądz, Sopot, Kielce czy Koszalin. Pełną listę powiatów i miast znajdziecie na stronie Kancelarii Premiera. Mapa została również udostępniona w mediach społecznościowych:

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa w Polsce i na świecie, uzyskasz, zapisując się na nasz specjalny newsletter lub pobierając dedykowaną aplikację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ad272

Podziel się opinią

Share
d1ad272
d1ad272
Więcej tematów