Koronawirus w Polsce: prawie 20 tys. zachorowań. Mapa pokazuje, gdzie sytuacja jest najgorsza

Koronawirus w Polsce: prawie 20 tys. zachorowań. Mapa pokazuje, gdzie sytuacja jest najgorsza

Koronawirus w Polsce: prawie 20 tys. zachorowań. Mapa pokazuje, gdzie sytuacja jest najgorsza
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl
21.05.2020 10:01

21 maja odnotowano kolejny wzrost zachorowań z powodu koronawirusa w Polsce. Niestety rośnie też liczba osób, którym nie udało się zwalczyć choroby. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia potwierdzają, że całkowita liczba zakażeń zbliża się do 20 tys.

Koronawirus w Polsce nie spowalnia, a mapa zakażeń pokazuje, że sytuacja wciąż jest najgorsza w województwie śląskim (6082 zachorowań). Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wczoraj potwierdzono kolejne 170 zachorowań w całym kraju. Całkowita liczna zakażeń w momencie pisania tego tekstu wynosiła 19 739 przypadków.

9 osób zmarło z powodu COVID-19, co daje łącznie 962 śmiertelne przypadki w naszym kraju. Rośnie liczba osób, którym udało się zwalczyć chorobę - w tym momencie jest to 8452. Na kwarantannie pozostaje 77 561 osób, czyli o 504 więcej niż podawało wczoraj Ministerstwo.

Mapa zakażeń pokazuje, że liczba zakażonych w 5 województwach, w których sytuacja jest najgroźniejsza, rozkłada się w następujący sposób:

  • śląskie - 6083 zakażeń
  • mazowieckie - 3082 zakażeń
  • dolnośląskie - 2276 zakażeń
  • wielkopolskie - 1899 zakażeń
  • łódzkie - 1273 zakażeń

Przypominamy, że od 18 maja złagodzono przepisy dotyczące bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Otworzone zostały m.in. restauracje i salony urody. Od połowy czerwca planowane jest ponowne otwarcie granic, a LOT wznawia połączenia krajowe już od początku przyszłego miesiąca. Rząd zapewnia, że w razie zwiększonego ryzyka będą wprowadzane kroki, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa.

Miejmy nadzieję, że łatwiejszy dostęp do testów na koronawirusa oraz zatwierdzenie pierwszego skutecznego leku na COVID-19 pomoże w opanowaniu epidemii w Polsce.

Ponad 5 mln zakażeń na świecie

Nie tylko w Polsce pandemia przybiera na sile. Na całym świecie potwierdzono dzisiaj łącznie 5 000 561 zakażeń. Nowych chorych przybywa w USA, Rosji, Brazylii Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Obraz
© JHU
  • USA - 1 551 853 zakażeń
  • Rosja - 308 705 zakażeń
  • Brazylia - 291 579 zakażeń
  • Wielka Brytania - 249 619 zakażeń
  • Hiszpania - 232 555 zakażeń

Mimo wciąż realnego zakażenia, coraz więcej krajów decyduje się na łagodzenie przepisów dotyczących zachowania w trakcie pandemii. WHO przestrzega, że wiele państw może nie być gotowa na konsekwencje, obawiając się, że lokalna służba zdrowia może nie wytrzymać drugiej fali zachorowań. Ta ma być z kolei o wiele bardziej niebezpieczna.

Więcej na temat koronawirusa i sytuacji w Polsce dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)