Trwa ładowanie...
dq3nh9d

Koronawirus. WHO ostrzega: szykujcie się na jeszcze bardziej śmiertelną drugą falę

Druga fala zachorowań i zgonów na COVID-19 nadejdzie zimą na przełomie lat 2020 i 2021. Będzie jeszcze groźniejsza, bo połączy się z innymi chorobami sezonowymi - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus zostanie z nami na lata
Koronawirus zostanie z nami na lata (pap)
dq3nh9d

Szef Światowej Organizacji Zdrowia na Europę Dr Kluge ostrzegł w wywiadzie dla The Telegraph, że kontynent czeka druga, groźniejsza fala koronawirusa. Jego zdaniem nadejdzie zimą i doprowadzi do jeszcze większej liczby zgonów. Kluge przestrzega, że kraje powinny wykorzystać malejącą liczbę nowych zakażeń nie jako powód do świętowania i zdejmowania nakazów izolacji społecznej, a do przygotowania na nadejście drugiej fali zakażeń.

Przewodniczący europejskiego działu WHO powiedział, że kraje Starego Kontynentu radzą sobie całkiem nieźle z walką z koronawirusem, co przekłada się na spadek wzrostu liczby nowych zachorowań na COVID-19. Dr Kluge przestrzega jednak, że koronawirus pozostanie z nami na długo, a ostateczne zażegnanie kryzysu nastąpi dopiero z wynalezieniem szczepionki. To z kolei, w najlepszej perspektywie, może potrwać półtora roku.

dq3nh9d

Zobacz: Koronawirus w Polsce. Kiedy nowy etap odmrażania gospodarki? Piotr Mueller komentuje

Dlatego dr Kluge przestrzega, że kraje, ich służby zdrowia, przywódcy i mieszkańcy powinni przygotować się na kolejne fale zachorowań. Jego zdaniem ochrona zdrowia musi zająć kluczowe miejsce w społeczeństwie i w działaniach rządów.

dq3nh9d

Podziel się opinią

Share

dq3nh9d

dq3nh9d
Więcej tematów