Trwa ładowanie...
d1m3tde

LOT wznawia połączenia pasażerskie. Od 1 będą możliwe pierwsze podróże

Polskie Linie Lotnicze LOT planują od 1 czerwca wznowić część połączeń. Na razie będą to jedynie podróże pomiędzy ośmioma największymi miastami w Polsce, a i te będą obostrzone dodatkowymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze podróże krajowe będą możliwe już od 1 czerwca
Pierwsze podróże krajowe będą możliwe już od 1 czerwca (LOT)
d1m3tde

- Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

LOT poinformował, że od 1 czerwca ruszą pierwsze połączenia krajowe, które będą realizowane na ośmiu lotniskach w Warszawie. W dwóch pierwszych tygodniach czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń LOTu, na trasie:

  • z Warszawy do Gdańska - do trzech razy dziennie;
  • z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry - do dwóch razy dziennie;
  • z Krakowa do Gdańska - jeden raz dziennie.

Ceny biletów na wszystkie te połączenia w jedną stronę, bez bagażu będą rozpoczynać się od 99 złotych. Linie Lotnicze LOT będą na bieżąco informować o otwieraniu nowych połączeń, mając na uwadze aktualną sytuację w kraju.

d1m3tde

Osoby których lot został odwołany pomiędzy 15 marca a 15 czerwca mogą bezpłatnie wymienić bilety na jeden z rejsów w ramach nowej siatki połączeń. Należy jednak wybrać ten sam kierunek podróży.

#

BezpiecznyLOT

Na pokładzie samolotów będą obowiązywać specjalne procedury bezpieczeństwa #BezpiecznyLOT, które zostały wypracowane w oparciu o rekomendacje GIS oraz międzynarodowych organizacji branżowych. W zapewnieniu bezpieczeństwa mają pomóc m.in.:

  • filtry typu HEPA, w które wyposażono samoloty LOT;
  • wyposażenie załogi w odpowiednie maseczki oraz rękawiczki;
  • obowiązek zakrywania ust oraz nosa przez pasażerów w trakcie całego rejsu;
  • minimalizacja bagażu, jakie może być przewożony na pokładzie samolotu.

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Na lotniskach również wdrożono specjalne procedury bezpieczeństwa, o których szerzej możecie przeczytać w serwisie Money.pl. Aby być na bieżąco z informacjami na temat koronawirusa w Polsce, możecie również zapisać się do naszego specjalnego newslettera.

d1m3tde

Podziel się opinią

Share

d1m3tde

d1m3tde
Więcej tematów