Koniec świata tuż po Walentynkach. Reakcje internautów na doniesienia NASA

Koniec świata tuż po Walentynkach. Reakcje internautów na doniesienia NASA
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

14.02.2020 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA wykryła dwie asteroidy, które zmierzają w kierunku Ziemi. Uderzenie w naszą planetę jednej z nich, mogłoby spowodować całkowite wyniszczenie ludzkości. Niepokojące doniesienia postanowili skomentować internauci: "To ostatnie Walentynki" - piszą na TT.

NASA poinformowała, że już w najbliższy weekend naszą planetę miną dwie asteroidy. Pierwsza z nich, 163373 (2002 PZ39) zbliży się do Ziemi w sobotę 15 lutego około południa czasu polskiego. Obiekt podąża ze średnią prędkością 54 tysięcy kilometrów na godzine. Według NASA Center for Near-Earth Object Studies (CNEOS) uderzenie asteroidy w naszą planetę mogłoby spowodować całkowite wyniszczenie ludzkości. Jej średnica wynosi bowiem prawie kilometr długości, co czyni ją większą niż najwyższy budynek na świecie.

Druga z planetoid, oznaczona jako 2020 BL14 minie naszą planetę w niedzielę 16 lutego około godziny 16:30 czasu polskiego. Jest ona zdecydowanie mniejsza od swojej poprzedniczki. Jej średnica wynosi lekko ponad 50 metrów długości. Obiekt podążą ze średnią prędkością 32 tysięcy kilometrów na godzinę.

Obie planetoidy są członkami grupy Apollo (asteroidy bliskie Ziemi). Obiekty te często przecinają nie tylko orbitę naszej planety, a także Wenus i Merkurego. Ze względu na ogromny rozmiar, CNEOS zaliczył 163373 (2002 PZ39) do grupy potencjalnie niebezpiecznych (ang. Potentially Hazardous Asteroid, w skrócie: PHA).

Asteroida zbliży się do Ziemi. Reakcje internautów

Asteroida 163373 (2002 PZ39) zbliży się do naszej planety na odległość prawie 6 milionów kilometrów. Najwidoczniej taki dystans nie jest w stanie napędzić stracha internautom, którzy w wymowny i ironiczny sposób postanowili skomentować doniesienia NASA.

- Jeśli asteroida ma uderzyć w Ziemię, niech poczeka do 1 marca. Mam opłacony czynsz i nie chcę, aby dwa tygodnie się zmarnowały - pisze jeden z użytkowników Twittera.

W komentarzach nie zabrakło także odniesień do Walentynek. Internauci dziękowali asteroidzie, że ta zbliży się do Ziemi dopiero w sobotę, dając im możliwość spędzenia ostatniego Dnia Zakochanych w życiu.

Z okazji Walentynek chcielibyśmy życzyć wszystkim zakochanym, aby ich miłość była co najmniej tak wielka jak zbliżająca się do Ziemi asteroida.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (135)
Zobacz także