Kolejny cios w Jerzego Ziębę. Empik wstrzymuje sprzedaż miesięcznika "Zdrowie bez leków"

Kolejny cios w Jerzego Ziębę. Empik wstrzymuje sprzedaż miesięcznika "Zdrowie bez leków"
Źródło zdjęć: © East News | BARTOSZ KRUPA

24.03.2020 14:06, aktual.: 06.02.2023 08:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Empik jest już kolejnym sklepem po Biedronce i Carrefourze, który wycofał ze sprzedaży miesięcznik "Zdrowie bez leków". Na łamach tego czasopisma publikuje swoje artykuły m.in. Jerzy Zięba, propagator alternatywnych metod leczenia. Poczta Polska nie zdecydowała się na taki krok.

"Zdrowie bez leków" to miesięcznik opisujący "niekonwencjonalne" metody leczenia. Wśród stałych bywalców pisma znajdziemy wspomnianego już Jerzego Ziębę, któremu prokuratora postawiła zarzuty nielegalnego sprzedawania produktów spożywczych. Jest także dr Hubert Czerniak, który został zawieszony w prawie wykonywania zawodu na rok za propagowanie postaw antyzdrowotnych, a także dr Jerzy Jaśkowski.

W najnowszym numerze "Zdrowia bez leków" ukazał się artykuł zatytułowany "Koronawirus - mamy się już bać?" autorstwa Zięby. Zięba przekonuje często, że witamina C jest niezwykle ważna w walce z koronawirusem, a ostatnio zaproponował do tego dodatkową dożylną kurację... perhydrolem.

O zdementowanie tych rewelacji pokusiły się na stronie pacjent.gov.pl Ministerstwo Zdrowia i NFZ, podkreślając, że zażywanie witamina C nie jest żadnym sposobem na zapobiegnięcie zakażeniu.

Wycofanie magazynu z Biedronki i Carrefoura ma związek z interwencją portalu "cowzdrowiu.pl". Biedronka zadeklarowała wycofanie pisma ze sprzedaży już od 18 marca.

"Poczta Polska nie ponosi odpowiedzialności"

Na podobny krok nie zdecydowała się Poczta Polska, która w odpowiedzi na pytanie portalu "wirtualnemedia.pl", oświadczyła, że dostawy czasopisma "realizowane są wyłącznie na prośbę placówek z uwagi na zainteresowanie klientów tą pozycją wydawniczą."

Podkreśliła też, że "nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane na łamach kolportowanych periodyków, jak również nie cenzuruje poszczególnych pozycji wydawniczych".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)