Trwa ładowanie...
wiadomości

Drukarką 3D w koronawirusa. W ciągu jednego dnia zaopatrzyli szpital w Zielonej Górze

Łukasz Więcek, Justyna Więcek oraz Eliza Zaborowska bohaterami szpitala w Zielonej Górze. Poprzez wykorzystanie druku 3D wyposażyli placówkę w przyłbice ochronne, których brakuje z powodu epidemii koronawirusa.

Share
Drukarką 3D w koronawirusa. W ciągu jednego dnia zaopatrzyli szpital w Zielonej Górze
Źródło: Facebook.com
dxm1ved

Kryzys związany z koronawirusem powoduje ogromne braki sprzętowe w szpitalach w Polsce i na całym świecie. Niedawno nawet sam Elon Musk zadeklarował chęć pomocy w produkcji respiratorów dla amerykańskich szpitali.

dxm1ved

Bohaterowie szpitala w Zielonej Górze. Pomogli w walce z koronawirusem

Jednak nie trzeba być miliarderem, żeby móc skutecznie zmieniać rzeczywistość. Przykład dali Łukasz Więcek, Justyna Więcek oraz Eliza Zaborowska, którzy wykorzystali farmę drukarek 3D do wyprodukowania przyłbic ochronnych dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze.

Ich wyczyn został wyróżniony na fanpage'u szpitala. Jak stwierdzilł obdarowany szpitalny personel, teraz w jeden dzień dostali "więcej sprzętu tego typu niż do tej pory mogli nawet marzyć".

Dodatkowo poinformowano, że celem dobroczyńców jest wyprodukowanie aż 1,2 tys. tego rodzaju sprzętu. To ilość, która może "starczyć dla całego regionu".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dxm1ved

Podziel się opinią

Share
dxm1ved
dxm1ved
Więcej tematów