Trwa ładowanie...
d2e4cq9

Drukarką 3D w koronawirusa. W ciągu jednego dnia zaopatrzyli szpital w Zielonej Górze

Łukasz Więcek, Justyna Więcek oraz Eliza Zaborowska bohaterami szpitala w Zielonej Górze. Poprzez wykorzystanie druku 3D wyposażyli placówkę w przyłbice ochronne, których brakuje z powodu epidemii koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Więcek wydrukował sprzęt dla szpitala w Zielonej Górze.
Łukasz Więcek wydrukował sprzęt dla szpitala w Zielonej Górze. (Facebook.com)
d2e4cq9

Kryzys związany z koronawirusem powoduje ogromne braki sprzętowe w szpitalach w Polsce i na całym świecie. Niedawno nawet sam Elon Musk zadeklarował chęć pomocy w produkcji respiratorów dla amerykańskich szpitali.

Czytaj też: Naukowcy potwierdzają. Koronawirus mutuje jak SARS. To może być dobra wiadomość

Bohaterowie szpitala w Zielonej Górze. Pomogli w walce z koronawirusem

Jednak nie trzeba być miliarderem, żeby móc skutecznie zmieniać rzeczywistość. Przykład dali Łukasz Więcek, Justyna Więcek oraz Eliza Zaborowska, którzy wykorzystali farmę drukarek 3D do wyprodukowania przyłbic ochronnych dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze.

d2e4cq9

Ich wyczyn został wyróżniony na fanpage'u szpitala. Jak stwierdzilł obdarowany szpitalny personel, teraz w jeden dzień dostali "więcej sprzętu tego typu niż do tej pory mogli nawet marzyć".

Dodatkowo poinformowano, że celem dobroczyńców jest wyprodukowanie aż 1,2 tys. tego rodzaju sprzętu. To ilość, która może "starczyć dla całego regionu".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2e4cq9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2e4cq9

d2e4cq9