Katastrofa samolotu gaśniczego w Australii. Nie żyje trzech amerykańskich strażaków

Katastrofa samolotu gaśniczego w Australii. Nie żyje trzech amerykańskich strażaków

Katastrofa samolotu gaśniczego w Australii. Nie żyje trzech amerykańskich strażaków
Źródło zdjęć: © Youtube.com
24.01.2020 09:23, aktualizacja: 24.01.2020 11:05

Zidentyfikowano ciała trzech strażaków, którzy zginęli tragicznie w wyniku wypadku samolotu gaśniczego w Australii. Firma Coulson Aviation, dla której pracowali, potwierdziła, że to amerykańscy weterani wojenni.

Samolot typu C-130 Hercules rozbił się w czwartek podczas gaszenia pożarów na górzystym terenie w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. W wyniku katastrofy śmierć poniosło trzech strażaków. Firma Coulson Aviation, dla której pracowali, potwierdziła ich tożsamość.

Tragicznie zmarli to 44-letni kapitan Ian McBeth z Great Falls w Montanie, pierwszy oficer, 42-letni Paul Clyde Hudson z Buckeye w Arizonie oraz 43-letni inżynier lotów Rick DeMorgan Jr. pochodzący z Navarre na Florydzie. Wszyscy trzej mężczyźni byli weteranami amerykańskiej armii - oświadcza ich pracodawca.

- Przemysł lotniczy i sektor służb ratunkowych to niewielka społeczność zarówno w Australii, jak i na całym świecie. Wszyscy głęboko odczują tą stratę - brzmiał fragment komunikatu Coulson Aviation.

Komisarz lokalnej straży pożarnej Shane Fitzsimmons poinformował, że kontakt z samolotem utracono około godziny 13:30, kiedy załoga brała udział w akcji gaśniczej w górskim rejonie Snowy Monaro. Następnie rozpoczęto kilkugodzinne poszukiwania, które utrudniała fatalna widoczność. Wrak samolotu odnaleziono na północ od Gór Śnieżnych.

Skala pożarów w Australii jest już zdecydowanie mniejsza, jednak silne wiatry i wzrastająca temperatura nadal podsycają ogień na terenie lasów i zarośli w sąsiedztwie Canberry. W związku z trudną sytuacją, USA oraz inne kraje służą pomocą w postaci sprzętu przeciwpożarowego i zasobów ludzkich. Według National Interagency Fire Center, Stany Zjednoczone wysłały do Australii już ponad 200 pracowników straży pożarnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)