Trwa ładowanie...
d1p794s

Australia. Katastrofa samolotu gaśniczego. Nie żyją trzy osoby

Samolot typu C-130 Hercules rozbił się podczas gaszenia pożarów na górzystym terenie w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. W wyniku katastrofy zginęły trzy osoby - poinformowała lokalna straż pożarna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia. Katastrofa samolotu gaśniczego
Australia. Katastrofa samolotu gaśniczego (Youtube.com)
d1p794s

Australijska straż pożarna poinformowała, że kontakt z samolotem gaśniczym typu C-130 Hercules utracono po godzinie 14:00 lokalnego czasu, kiedy maszyna znajdowała się w górskim rejonie Snowy Monaro w stanie Nowa Południowa Walia. Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwania, które były utrudnione ze względu na słabą widoczność.

Wrak samolotu odnaleziono na północ od Gór Śnieżnych. Lokalne władze potwierdziły, że w wyniku katastrofy zginęły trzy osoby znajdujące się na pokładzie maszyny. Jak na razie nie jest znana ich tożsamość. Z relacji świadków wydarzenia wynika, że bezpośrednio po wybuchu, nad miejscem zdarzenia uniosła się sporej wielkości "kula ognia". Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane.

d1p794s

Choć skala pożarów w Australii jest już zdecydowanie mniejsza, silne wiatry i wzrastająca temperatura nadal podsycają ogień na terenie lasów i zarośli w sąsiedztwie stolicy kraju, Canberry.

Władze stolicy Australii ostrzegły mieszkańców wschodniej części miasta, aby pozostali w domach, gdyż jest jest już zbyt późno na ewakuację.

d1p794s

Zobacz także: Australia. Burze piaskowe i grad wielkości piłek golfowych. Zmiana pogody nie wszędzie na plus

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1p794s

d1p794s
d1p794s