Trwa ładowanie...
d48idje

Google Street View - co to jest i do czego może się przydać? Wyjaśniamy

Google Street View to funkcja dostępna już od kilku lat, jednak wciąż niewiele osób w pełni wykorzystuje jej potencjał. Do czego może się przydać możliwość przejścia się na wirtualny spacer? Podpowiadamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjaśniamy, co to jest Google Street View
Wyjaśniamy, co to jest Google Street View (Pexels)
d48idje

Google Street View - co to jest?

Google Street View to funkcja Map Google i Google Earth dostępna od 2007 roku. Jak wyjaśnia sam Google, jest to "wirtualne odzwierciedlenie naszego otoczenia w Mapach Google". Obrazy w Google Street View są tworzone na podstawie milionów zdjęć zebranych przez firmę oraz przesyłanych przez samych użytkowników.

Google Street View umożliwia nam również wirtualne spacery po miejscach oznaczonych na mapach Google. Co ciekawe, usługa jest wykorzystywana również przy wielu wydarzeniach, a wirtualne wycieczki po muzeach czy biurach stały się już bardzo powszechne.

d48idje

Google Street View - w jakich krajach jest dostępny?

Początkowo usługa była dostępna jedynie w wybranych stanach USA, jednak z czasem firma rozwijała ją o kolejne lokacje. Dzięki temu dzisiaj możemy zajrzeć w niemal wszystkie zurbanizowane regiony świata. Z polskich miast do Google Street View najpierw trafiła Łódź, a dokładniej - ulica Piotrkowska.

Można było ją zobaczyć na wirtualnych zdjęciach w lutym 2012 roku, a już miesiąc później można było się przejść na wirtualny spacer po Warszawie, Krakowie, całej Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Białymstoku, Gdyni, Toruniu i kilkudziesięciu mniejszych miastach.

d48idje

Kolejne lokacje są cały czas dodawane do usługi, dlatego jeśli szukacie konkretnego miejsca na Google Street View, najlepiej odwiedźcie Mapy Google i przejdźcie do widoku Street View.

Zobacz też: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu

Google Street View może współtworzyć każdy

Google czerpie materiały do swojego katalogu zarówno z własnych źródeł, jak i dzięki zaangażowaniu użytkowników. Oznacza to, że każdy z nas ma możliwość współtworzenia tego narzędzia. Wystarczy, że będziemy dodawać zdjęcia, korzystając z aplikacji Google Street View dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Zdjęcia dodajemy dla konkretnych lokalizacji, które oznaczamy na Mapach Google.

d48idje

Google zachęca również użytkowników, by dołączyli do grupy Lokalni Przewodnicy. To prosta forma zabawy, w ramach której za publikowane zdjęcia, oceny i komentarze zdobywamy punkty i odznaki. Poza prestiżem jednak odznaki nie dają żadnych korzyści, dlatego nazywamy to zabawą społeczną.

Zobacz też:

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów