Nowa odsłona Google Earth. Teraz dostępna w przeglądarce Chrome

Nowa odsłona Google Earth. Teraz dostępna w przeglądarce Chrome

Czy też spędzałeś kiedyś godziny "podróżując” po Google Maps? Jeśli tak, to Google przygotowało coś dla ciebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Nowa odsłona Google Earth dostępna jest przez przeglądarkę Chrome i nie trzeba już ściągać oddzielnego programu. Niebawem ma być też dostępna nowa wersja aplikacji na system Android. Google dodało kilka nowych opcji, ale zdecydowanie najciekawszą z nich jest widok 3D. Chociaż funkcja ta była dostępna w wersji desktopowej, to teraz w przeglądarce skorzysta z niej na pewno więcej osób.

Google Earth
Podziel się

Trójwymiarowe obiekty (budynki, ale też i góry) są pokryte teksturami, które zwłaszcza w przypadku obiektów naturalnych wyglądają całkiem przekonująco. Niestety nie wszystkie miasta i obiekty mają swoje trójwymiarowe modele. Mniejsze miejscowości, a nawet niektóre ze słynnych budowli, jak np. piramidy, Angkor Wat czy Taj Mahal pozostały płaskie i można je podziwiać na dwuwymiarowych zdjęciach satelitarnych i w widoku Street View. Natomiast wiele miejsc i miast jest odwzorowana w 3D i ich "odwiedzenie” polecam. W Polsce można podziwiać architekturę głównych miast i piękno Tatr, a na świecie Wielki Kanion, Wieżę Eiffla czy najwyższą tamę na świecie Nurek Dam w Tadżykistanie.

Google Earth
Podziel się

Poza tym Google dodał do aplikacji karty, które pokażą podstawowe informacje o wyszukiwanym miejscu - tryb "Odkrywcy”, który zabierze nas w podróż przygotowanymi trasami tematycznymi oraz usprawnili interfejs.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.