Trwa ładowanie...
d2cp3f0

Co to jest internet i jak udało mu się zawładnąć całym światem? Trochę historii

Dla jednych prosty, dla innych skomplikowany. Co to jest internet? Do czego służy i jakie ma możliwości? To częste pytania, które pojawiają się w ostatnich latach w każdy domu np. z ust dzieci lub starszych osób. Poniżej znajdziecie odpowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co to jest internet? Wyjaśniamy
Co to jest internet? Wyjaśniamy (Pexels)
d2cp3f0

Co to jest internet?

Internet to sieć łącząca komputery na całym świecie, pozwalająca na porozumiewanie się np. ze współpracownikami lup przyjaciółmi z dwóch odległych krańców ziemi. Sieć ta jest połączona w jednolitą sieć adresową, która opiera się na protokole IP. Są to cztery oddzielone kropkami liczby np. 123.456.78.9. indywidualnie przydzielone do stron internetowych.

Jak połączyć komputer z internetem?

Po zakupieniu komputera nie ma w nim internetu, pomimo aplikacji umożliwiających jego działanie. Musimy u wybranego operatora wykupić abonament i nośnik dostępu do internetu. Może to być przewodowo: modem, cyfrowe linie ISDN, modemy ADSL, transmisja przez sieci energetyczne, telewizja kablowa lub bezprzewodowo: GPRS, łącza satelitarne, Wi-Fi. Następnie należy podłączyć sprzęt do komputera, skonfigurować go i możemy już korzystać z internetu.

d2cp3f0

Zobacz też: Pierwsze kroki z Asystentem Google

Jakie możliwości daje internet?

Internet jest to źródło ogromnej ilości możliwości. Dzięki niemu możemy komunikować się ze znajomymi, poznawać nowych ludzi za pomocą wiadomości tekstowych, portali społecznościowych czy aplikacji, umożliwiających wideo rozmowy.

Internet jest także ogromnym ułatwieniem w pracy. Obecnie większość firm korzysta z poczty elektronicznej (e-mail), co pozwala na przesłanie treści, zdjęć czy filmów, istotnych dla wielu branż w korespondencji. Jednak poza służbową stroną, jest on również źródłem rozrywki poprzez: radia i telewizje internetowe, telefonię internetową -VoIP, możliwość dyskusji na grupach i forach, telekonferencje, sklepy i aukcje internetowe, gry online. Ponadto internet ułatwia nam życie, pozwalając m.in. na bankowość internetową czy faksowanie.

Jeśli wiemy już, co to jest internet, z pewnością jesteśmy świadomi, jak bardzo jest on nam przydatny w obecnych czasach. Warto więc nauczyć się z niego korzystać, oto kilka przydanych poradników:

d2cp3f0

Podziel się opinią

Share

d2cp3f0

d2cp3f0
Więcej tematów