Elon Musk zbombarduje Mars? Możesz kupić koszulkę, by poprzeć ten pomysł

Elon Musk zbombarduje Mars? Możesz kupić koszulkę, by poprzeć ten pomysł20.08.2019 15:04
Elon Musk zbombarduje Mars? Możesz kupić koszulkę, by poprzeć ten pomysł
Źródło zdjęć: © Fotolia

Kilka dni temu Elon Musk ponownie podjął temat zaatakowania Marsa bronią jądrową, co miałoby przyspieszyć proces terraformowania planety. Miliarder ruszył też ze sprzedażą koszulek zaprojektowanych, by poprzeć ten pomysł.

Zmombardowanie Marsa miałoby na celu przyspieszenie procesu terraformowania planety, czyli zmiany warunków klimatycznych panujących na niej.

O pomyśle Elon Musk wspomniał jeszcze w 2015 roku. Jego zdaniem wybuchy nuklearne uwolniłyby do atmosfery ogromne ilości dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych. Innymi słowy mogłyby doprowadzić do konktrolowanego ocieplenia klimatu, dzięki czemu Mars stałby się bezpieczniejszy do zamieszkania.

Zobacz też: Życie na Marsie. Mogło istnieć nawet 4,2 mld lat temu

Teraz Musk szukając poparcia (nie wiadomo czy do końca na poważnie) dla swojego pomysłu, rozpoczął sprzedaż koszulek z hasłem "Nuke Mars" (zbombardować Marsa), uruchamiając tym samym lawinę żartów, memów i komentarzy.

NASA co prawda odrzuciła projekt Muska, jednak pojawiły się nowe badania, prowadzone przez naukowców z Harvardu, które mogą okazać się kluczowe w planach terraformowania Czerwonej Planety.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)