Elon Musk i SpaceX dostarczy marihuanę na stację kosmiczną

Elon Musk i SpaceX dostarczy marihuanę na stację kosmiczną
Źródło zdjęć: © iStock.com

12.12.2019 10:37, aktual.: 12.12.2019 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Elona Muska, SpaceX, zamierza dostarczyć na międzynarodową stację kosmiczną… konopie indyjskie. Wszystko po to, żeby sprawdzić, czy roślina ta jest w stanie wykiełkować w kosmosie.

Misja ma być przeprowadzona na wiosnę przyszłego roku. SpaceX będzie sprawdzać, czy brak grawitacji zmutuje w jakiś sposób zasadzone konopie indyjskie. Podobny eksperyment w tym samym czasie zostanie wykonany z kawą.

Ze SpaceX współpracuje w tym projekcie Front Range Bioscience, rolnicza firma biotechnologiczna, która hoduje modyfikowane genetycznie odmiany konopi indyjskiej i kawy. Współpracując z innym start-upem technologicznym, Space Cells, i Uniwersytetem w Kolorado, firma zamierza wyhodować 480 roślin w inkubatorze przeznaczonym do wylądowania w kosmosie.

Skromne ilości THC

Odmiana konopi indyjskiej, która zostanie wysłana w kosmos, będzie zawierała jedynie małe ilości substancji psychoaktywnej THC. Konopie mają jednak jeszcze inne zastosowania - spożywcze, tekstylne, czy lecznicze. To ostatnie wiąże się z zawartością substancji CBD, która wydaje się działać w przypadku lęków czy padaczki, choć potrzebne jest na to więcej dowodów. '

Po miesiącu pobytu w kosmosie, kiełkujące rośliny zostaną z powrotem wysłane na Ziemię, aby zbadać ich DNA i ocenić wpływ braku grawitacji na ich rozwój.

- Cieszy nas to, że dowiemy się więcej o ekspresji genów konopi i kawy w mikrograwitacji, oraz o tym, jak ta wiedza wpłynie na nasze programy hodowlane - powiedział Reggie Gaudino, wiceprezes ds. Badań i rozwoju w Front Range Bioscience.

Źródło: Vice.com, Futurism.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)