Dr Peter Scott-Morgan oszukał śmierć. Przeszedł serię operacji i stał się cyborgiem

Dr Peter Scott-Morgan oszukał śmierć. Przeszedł serię operacji i stał się cyborgiem

Dr Peter Scott-Morgan oszukał śmierć. Przeszedł serię operacji i stał się cyborgiem
Źródło zdjęć: © Twitter | Dr Peter Scott-Morgan
Arkadiusz Stando
15.11.2019 12:38, aktualizacja: 15.11.2019 12:58

Co robi naukowiec w obliczu śmiertelnej choroby? Wszystko, co może, aby przetrwać. Nawet zamieni się w cyborga. Oto Dr Peter Scott-Morgan, pierwszy tak zaawansowany cyberorganizm.

Dr Peter Scott-Morgan jest 61-letnim, śmiertelnie chorym naukowcem z Wielkiej Brytanii. Cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, o czym dowiedział się w 2017 roku. Ale nie ma zamiaru się poddawać. Przybrał bardzo imponującą formę walki z chorobą. Postanowił zamienić się w cyborga.

Po 24 dniach intensywnej terapii i operacji, Dr Peter Scott-Morgan poinformował, iż teraz należy nazywać go "Peter 2.0". Wszystkie operacje się powiodły, a teraz naukowiec jest najbardziej zaawansowanym cyber-organizmem w historii. Zdradza też, że jego system wspomagający oddychanie, jest cichszy od tego, który miał Darth Vader.

Co ma na myśli nazywając się "cyborgiem"?

Dr Peter Scott-Morgan przeszedł szereg operacji, które zmieniły sposób działania jego organizmu. W ten sposób, pomimo choroby, jego ciało będzie w stanie przetrwać, utrzymując podstawowe funkcje życiowe.

Organizm naukowca przeszedł operacje układu pokarmowego i oddechowego, a także niczym Stephen Hawking, porozumiewa się ze światem za pomocą syntezatora mowy. Dodał do tego rozwiązania swoje autorskie rozwiązanie - avatar, który przedstawia jego emocje.

Naukowiec skupił się także na technologii śledzenia wzroku. Z jej pomocą jest w stanie sterować wieloma komputerami jednocześnie. Jednak... to też wymagało operacji. Dr Peter Scott-Morgan musiał przejść laserową korektę oczu, jednocześnie znacznie poprawiając swój wzrok.

Peter przeszedł także operację wycięcia krtani. Laryngektomia była niezbędna, aby naukowiec nie udusił się w wyniku przedostania się śliny do płuc. Tym samym odebrał sobie możliwość mowy, ale zarezerwował kilka dodatkowych lat życia.

Wszystkie aktualizacje dotyczące zmian dr Petera Scotta-Morgana pojawiają się na jego stronie internetowej, którą znajdziecie pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)