Boeing 737 MAX. Samoloty mogą powrócić do rozkładu lotów jeszcze przed świętami

Boeing 737 MAX. Samoloty mogą powrócić do rozkładu lotów jeszcze przed świętami
Źródło zdjęć: © Youtube.com

06.09.2019 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boeing 737 MAX powróci do rozkładu lotów przed Bożym Narodzeniem? To możliwe. Amerykańskie linie United Airlines poinformowały o przełożeniu planowanego powrotu samolotów o kolejne sześć tygodni.

Czołowy amerykański przewoźnik lotniczy poinformował o przełożeniu planowanego powrotu Boeinga 737 MAX do rozkładu lotów o kolejne sześć tygodni. Oznacza to, że samoloty w barwach United Airlines mogą wznieść się w powietrze jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Jak informuje United Airlines, MAX-y miałyby powrócić do rozkładu lotów 19 grudnia.

Amerykańskie linie posiadają 14 samolotów Boeing 737 MAX. Wszystkie zostały uziemione z powodu braku pewności co do prawidłowego funkcjonowania oprogramowania maszyn.

Uziemienie samolotów to skutek dwóch wielkich katastrof, w których zginęło łącznie 346 osób.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przewidywało, że samoloty Boeing 737 MAX powrócą do rozkładu lotów od połowy sierpnia bieżącego roku. Termin ten został jednak przedłużony. Obecnie wiele wskazuje, że maszyny będą dostępne dla przewoźników dopiero w przyszłym roku. Jak informują szefowie Boeinga, ich ambicją jest jak najszybszy powrót na rynek oraz inwestowanie w przyszłość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)