Bill Gates o koronawirusie: jesienią 2021 roku nie będzie pełnego powrotu do normalności

Bill Gates: jesienią 2021 roku nie wrócimy do pełnej normalności
Bill Gates: jesienią 2021 roku nie wrócimy do pełnej normalności
Źródło zdjęć: © YouTube

26.10.2020 12:01, aktual.: 01.03.2022 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bill Gates po raz kolejny zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Zdaniem miliardera, ludzie nie powinni liczyć na to, że jesienią 2021 roku nastąpi całkowity powrót do normalności. Twórca Microsoftu wypowiedział się także na temat szczepionki.

Bill Gates znów wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. W najnowszym wywiadzie udzielonym Yahoo Finance miliarder przyznał, że pomimo wielu działań mających na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, prędko nie powrócimy do całkowitej normalności.

- Wolne tempo globalnej reakcji na pandemię oznacza, że jesienią 2021 roku świat nie wróci całkowicie do normy - powiedział Gates.

Filantrop przyznał, że za rok o tej porze sytuacja będzie wyglądała lepiej niż obecnie. Jego zdaniem, nie ma jednak wielkich szans na powrót do stanu sprzed pandemii.

Gates zaznacza, że warunkiem opanowania sytuacji jest opracowanie skutecznej szczepionki przeciwko COVID-19. Zapytany o to, czy preparat może nie powstać do jesieni 2021 roku, odparł, że prawdopodobieństwo jest bardzo małe.

Gates krytykuje działania władz USA

Miliarder odniósł się również do opinii ekspertów, na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w USA. Ich zdaniem, kraj doświadcza właśnie trzeciej fali koronawirusa. - Niestety, jesienią liczba zachorowań i zgonów znów wzrośnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest częściowo nasza słaba reakcja - powiedział Gates.

Twórca Microsoftu skrytykował także działania administracji Donalda Trumpa, która podjęła decyzję o wycofaniu się ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do lipca 2021 r. Gates nazwał ten ruch "niebezpiecznym".

Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych potwierdzono jak dotąd ponad 8,5 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W wyniku przegranej walki z infekcją, w USA zmarło ponad 225 tysięcy osób.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (564)