Arnold Schwarzenneger pożyczył Grecie Thunberg swoją Teslę 3

Arnold Schwarzenneger pożyczył Grecie Thunberg swoją Teslę 3

Arnold Schwarzenneger pożyczył Grecie Thunberg swoją Teslę 3
Źródło zdjęć: © Getty Images | Justin Sullivan / Staff
Karolina Modzelewska
30.09.2019 13:52, aktualizacja: 30.09.2019 14:56

Schwarzenegger to jedna z wielu znanych osób, które aktywnie wspierają Gretę Thunberg. Znany aktor i polityk postanowił ułatwić pobyt Thunberg w Stanach Zjednoczonych. Wśród wspierających nastolatkę znajdują się również Książę Harry, Leonardo DiCaprio i Barack Obama.

Greta Thunberg przypłynęła do Stanów Zjednoczonych statkiem, rezygnując z podróży samolotem, aby nie przyczyniać się do nadmiernej emisji CO2 i dalszego zanieczyszczania środowiska.

W trakcie swojego pobytu w USA Thunberg rozmawiała z politykami na szczycie klimatycznym ONZ. Wzięła też udział w kilku protestach klimatycznych.

Arnold Schwarzenegger zaproponował Grecie Thunberg swój samochód

Greta Thunberg, 16-letnia działaczka klimatyczna jako kolejny plan swojej podróży wybrała Kanadę. Arnold Schwarzenegger zaproponował jej pożyczenie swojego samochodu – Tesla 3, aby nastolatka mogła w ekologiczny sposób pokonać granicę USA-Kanada.

Portal Newsweek informuje, że Thunberg w skandynawskim talk show Skavlan zaznaczała, że wiele osób zaoferowało jej wsparcie, w tym nawet wypożyczenie samochodu elektrycznego.

- Jedną z najśmieszniejszych ofert, jakie otrzymałam, jest ta od Arnolda Schwarzeneggera, który zaoferował mi pożyczenie swojego samochodu elektrycznego, jeśli tylko chcę – powiedziała Thunberg.

Greta Thunberg głośno mówi o problemach klimatycznych

Thunberg uważa, że wszystko, o czym mówią politycy w obliczu kryzysu klimatycznego to "pieniądze i bajki o wiecznym wzroście gospodarczym".

Schwarzenegger również aktywnie walczy o zmniejszenie skutków zmian klimatycznych. Podczas pełnienia funkcji gubernatora Kalifornii w 2006 roku podpisał Global Warming Solutions Act.

DiCaprio, Obama i Książe Harry za Gretą Thunberg

Obecnie jest jedną z wielu znanych osób, która wyraziła swoje wsparcie dla działań Grety Thunberg. Inne znane nazwiska to m.in.: Książę Harry, Leonardo DiCaprio i Barack Obama.

Źródło:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)