Zobacz, co wiosną pojawi się w Windows 10 Creators Update

Zobacz, co wiosną pojawi się w Windows 10 Creators Update
Źródło zdjęć: © Microsoft
Bolesław Breczko

27.10.2016 10:36, aktual.: 27.10.2016 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 Creators Update to duża aktualizacja, która trafi do użytkowników wiosną przyszłego roku. Już dziś wiemy, co się w niej pojawi. Tworzenie w 3D, streaming gier i połączenie Skype'a, skrzynki pocztowej i sms-ów to tylko niektóre z zapowiedzianych nowości.

Microsoft stawia na kreatywność. W aktualizacji, którą nazwał Creators Update (czyli Aktualizacja Twórców) ma pojawić się szereg aplikacji i możliwości, które pozwolą nam odkrywać i tworzyć. Chociaż nie podzielam zdania, że artysta drzemie w każdym z nas (a nawet jeśli, to że musi on ujrzeć światło dzienne), to pomysły Microsoftu robią wrażenie.

3D dla wszystkich

Creators Update przeniesie pracę z Windows 10 do trzeciego wymiaru i zrobi to na kilka sposobów. Paint 3D został zapowiedziany już kilka tygodni temu. Teraz zobaczymy, jak działa w praktyce. W popularnym programie do rysowania będzie można umieszczać obiekty trójwymiarowe, które stworzymy sami albo te stworzone przez innych użytkowników dzięki platformie Remix3D. Do nowego Painta będzie też można importować budowle z gry Minecraft. Ponadto Paint 3D będzie mógł tworzyć trójwymiarowe obiekty z prostych, dwuwymiarowych szkiców. Obiekty 3D, a także animacje trafią również do programu PowerPoint.

Obraz
© Microsoft

Rzeczywistość wirtualna za 300 dolarów

Microsoft współpracuje z producentami sprzętu komputerowego (takimi jak HP, Dell, Lenovo, Asus czy Acer) nad stworzeniem tanich zestawów do rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej.* Zestawy do VR mają kosztować 299 dolarów.* Będzie można dzięki nim oglądać i tworzyć trójwymiarowe obiekty, a także zwiedzać odległe miejsca dzięki usłudze Holotour.

Obraz
© Microsoft

Każdy gracz stanie się streamerem

Streaming gier przeżył w ciągu ostatnich kilku lat ogromny rozkwit. Aktualizacją Creators Update Microsoft da możliwość łatwego streamingu gier i interakcji z osobami oglądającymi naszą rozgrywkę. Technologia Beam będzie dostępna zarówno na Windows 10 jak i Xbox One. Po jej uruchomieniu kilkoma kliknięciami będzie można zacząć stream, dodatkowo będzie można też udostępnić publiczności narzędzia do interakcji z nami. Aplikacja Beam umożliwi też łatwe tworzenie turniejów przez graczy dla innych graczy.

Obraz
© Microsoft

Łatwiejsza komunikacja ze znajomymi

Microsoft chce nam ułatwić komunikację z bliskimi. My People to usługa, która pozwoli przypiąć znajomych do paska zadań i otrzymywać od nich wiadomości i powiadomienia, a także dzielić się plikami lub dzwonić do nich przez Skype.* My People połączy w sobie możliwości skrzynki pocztowej, komunikatora Skype i komunikatora sms.* Dzięki temu będzie można np. przesłać komuś zdjęcie, przeciągając je na ikonkę na pasku zadań. Myślę, że chociaż ta aplikacja nie budzi tak dużych emocji, to będzie jedną z najbardziej pomocnych i najczęściej używanych w nowej aktualizacji Windows 10.

Obraz
© Microsoft
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)