Zobacz, co wiosną pojawi się w Windows 10 Creators Update

Zobacz, co wiosną pojawi się w Windows 10 Creators Update27.10.2016 10:36
Zobacz, co wiosną pojawi się w Windows 10 Creators Update
Źródło zdjęć: © Microsoft

Windows 10 Creators Update to duża aktualizacja, która trafi do użytkowników wiosną przyszłego roku. Już dziś wiemy, co się w niej pojawi. Tworzenie w 3D, streaming gier i połączenie Skype'a, skrzynki pocztowej i sms-ów to tylko niektóre z zapowiedzianych nowości.

Microsoft stawia na kreatywność. W aktualizacji, którą nazwał Creators Update (czyli Aktualizacja Twórców) ma pojawić się szereg aplikacji i możliwości, które pozwolą nam odkrywać i tworzyć. Chociaż nie podzielam zdania, że artysta drzemie w każdym z nas (a nawet jeśli, to że musi on ujrzeć światło dzienne), to pomysły Microsoftu robią wrażenie.

3D dla wszystkich

Creators Update przeniesie pracę z Windows 10 do trzeciego wymiaru i zrobi to na kilka sposobów. Paint 3D został zapowiedziany już kilka tygodni temu. Teraz zobaczymy, jak działa w praktyce. W popularnym programie do rysowania będzie można umieszczać obiekty trójwymiarowe, które stworzymy sami albo te stworzone przez innych użytkowników dzięki platformie Remix3D. Do nowego Painta będzie też można importować budowle z gry Minecraft. Ponadto Paint 3D będzie mógł tworzyć trójwymiarowe obiekty z prostych, dwuwymiarowych szkiców. Obiekty 3D, a także animacje trafią również do programu PowerPoint.

288899077662713914
Źródło zdjęć: © Microsoft

Rzeczywistość wirtualna za 300 dolarów

Microsoft współpracuje z producentami sprzętu komputerowego (takimi jak HP, Dell, Lenovo, Asus czy Acer) nad stworzeniem tanich zestawów do rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej.* Zestawy do VR mają kosztować 299 dolarów.* Będzie można dzięki nim oglądać i tworzyć trójwymiarowe obiekty, a także zwiedzać odległe miejsca dzięki usłudze Holotour.

288899077662910522
Źródło zdjęć: © Microsoft

Każdy gracz stanie się streamerem

Streaming gier przeżył w ciągu ostatnich kilku lat ogromny rozkwit. Aktualizacją Creators Update Microsoft da możliwość łatwego streamingu gier i interakcji z osobami oglądającymi naszą rozgrywkę. Technologia Beam będzie dostępna zarówno na Windows 10 jak i Xbox One. Po jej uruchomieniu kilkoma kliknięciami będzie można zacząć stream, dodatkowo będzie można też udostępnić publiczności narzędzia do interakcji z nami. Aplikacja Beam umożliwi też łatwe tworzenie turniejów przez graczy dla innych graczy.

288899077663107130
Źródło zdjęć: © Microsoft

Łatwiejsza komunikacja ze znajomymi

Microsoft chce nam ułatwić komunikację z bliskimi. My People to usługa, która pozwoli przypiąć znajomych do paska zadań i otrzymywać od nich wiadomości i powiadomienia, a także dzielić się plikami lub dzwonić do nich przez Skype.* My People połączy w sobie możliwości skrzynki pocztowej, komunikatora Skype i komunikatora sms.* Dzięki temu będzie można np. przesłać komuś zdjęcie, przeciągając je na ikonkę na pasku zadań. Myślę, że chociaż ta aplikacja nie budzi tak dużych emocji, to będzie jedną z najbardziej pomocnych i najczęściej używanych w nowej aktualizacji Windows 10.

288899077663303738
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)