Trwa ładowanie...
d4cv6k9

Wyrok sądu w Irlandii: chleb z Subway'a to nie chleb

Jak podaje serwis The Guardian, kanapki sprzedawane przez amerykańską sieć "Subway" nie spełniają definicji chleba ani żywności podstawowej. Głównym powodem decyzji jest zbyt duża zawartość cukru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok sądu w Irlandii: chleb z Subway'a to nie chleb
(Getty Images)
d4cv6k9

Irlandzki Sąd Najwyższy orzekł, że chleb serwowany w produktach sieci Subway nie należy definiować jako chleba. Jest także niezgodny z ustawą podatkową z 1972 roku. Jak podaje irlandzki Independent, na jej podstawie nie można go zdefiniować nawet jako "podstawowe pożywienie", gdyż pięciokrotnie przekracza dopuszczalną ilość cukru.

W orzeczeniu sądu możemy przeczytać, o który rodzaj pieczywa właściwie chodzi. Sieć Subway oferuje bowiem przeróżne typy, a wyrok dotyczy tylko dwóch z nich. Są nimi pieczywo białe oraz pełnoziarniste. Efekt jest taki, że kanapki serwowane w lokalach sieci Subway były przez lata niesłusznie zwolnione z podatku VAT.

Cukier – czy powinniśmy na niego uważać?

Debaty na temat wpływu cukru na organizm człowieka trwają od lat. Jeszcze kilka dekad temu uznawano, że ma on wręcz cudowne wartości zdrowotne. Dzisiaj już wiemy, że tak nie jest, ale całkowite odejście od cukru jest bardzo trudne na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim wiele gigantycznych kompanii utrzymuje się głównie w oparciu o produkty wysokocukrowe.

d4cv6k9

Kilka miesięcy temu diabetolog prof. Leszek Czupryniak z WUM stwierdził w rozmowie z PAP, że "Cukier w diecie nie jest nam potrzebny, sprzyja jedynie otyłości, powinien być nawet zakazany". Ekspert sugeruje, że należałoby go opodatkować bardziej, niż alkohol.

Zobacz też: Anomalia w Wielkiej Piramidzie. Może pomóc rozwiązać zagadkę sprzed tysięcy lat

Źródło: The Guardian

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cv6k9

Podziel się opinią

Share
d4cv6k9
d4cv6k9
Więcej tematów