Wygląda jak bankomat, ale działa zupełnie inaczej. Wrzucisz tam zepsute telefony do serwisu

Wygląda jak bankomat, ale działa zupełnie inaczej. Wrzucisz tam zepsute telefony do serwisu15.05.2019 13:56
Wygląda jak bankomat, ale działa zupełnie inaczej. Wrzucisz tam zepsute telefony do serwisu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Chcesz oddać telefon do naprawy, ale nie masz kiedy? W Poznaniu wystarczy wrzucić sprzęt do specjalnego pojemnika. Cellomat od Samsunga to pierwsze tego typu urządzenie w Europie.

Niektóre serwisy pracują do godziny 17:00 lub 18:00, więc nie każdy zdąży podrzucić zepsuty telefon po pracy. Nie wszyscy chcą też poświęcać wolny dzień czy weekend, by jechać do firmy zajmującej się naprawami. W Poznaniu jest na to sposób. Samsung przypomina, że od lutego stoi tam pierwszy w Europie Cellomat.

Obsługa urządzenia może przypominać korzystanie z bankomatu. Za pomocą ekranu dotykowego lub komend głosowych opisuje się usterkę. Następnie umieszcza się zepsuty telefon w specjalnym podajniku. Cellomat robi wówczas zdjęcia - aby udokumentować stan, w jakim urządzenie zostało przekazane do naprawy. Na ekranie potwierdza się ich autentyczność.

Taka procedura pozwala wyeliminować ewentualne nieporozumienia dotyczące stanu telefonu przed naprawą i po niej - podkreśla Samsung.

Zobacz też: Google Maps AR - rozszerzona rzeczywistość. Oto jak działa

Poznański Cellomat w Samsung Service Plaza nie tylko pozwala oddać sprzęt do naprawy np. w niedzielny wieczór. Od razu możemy otrzymać sprzęt zastępczy. Automat pobierze z karty płatniczej depozyt za urządzenie zastępcze, który zostanie zwrócony podczas odbioru naprawionego telefonu.

Urządzenie stojące w Poznaniu to pierwsze i na razie jedyne takie rozwiązanie w Europie. Oprócz oddania uszkodzonego telefonu można w nim kupić także akcesoria. Cóż - skoro przyjęły się automaty z kebabami i akcesoriami rybackimi, to i te dla użytkowników smartfonów nie powinny dziwić.

Tym bardziej że to nowy trend. Indie już mają automaty Mi Express Kiosk, w których telefony chińskiego producenta można kupić niczym batony czy napoje.

Samsung jeszcze niczego oficjalnie nie zapowiada, ale firma zdradza, że automaty w przyszłości mają szansę trafić do innych punktów w Polsce i Europie.

Samsung Premium Service Plaza wyposażony w Cellomat znajduje się w Poznaniu przy ulicy 27 Grudnia 17/19. Salon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00, a w soboty 10:00 – 17:00. Sam Cellomat działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Urządzenie i miejsce jego lokalizacji objęte jest stałym monitoringiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)