Wygląda jak bankomat, ale działa zupełnie inaczej. Wrzucisz tam zepsute telefony do serwisu

Wygląda jak bankomat, ale działa zupełnie inaczej. Wrzucisz tam zepsute telefony do serwisu

Wygląda jak bankomat, ale działa zupełnie inaczej. Wrzucisz tam zepsute telefony do serwisu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
15.05.2019 13:56

Chcesz oddać telefon do naprawy, ale nie masz kiedy? W Poznaniu wystarczy wrzucić sprzęt do specjalnego pojemnika. Cellomat od Samsunga to pierwsze tego typu urządzenie w Europie.

Niektóre serwisy pracują do godziny 17:00 lub 18:00, więc nie każdy zdąży podrzucić zepsuty telefon po pracy. Nie wszyscy chcą też poświęcać wolny dzień czy weekend, by jechać do firmy zajmującej się naprawami. W Poznaniu jest na to sposób. Samsung przypomina, że od lutego stoi tam pierwszy w Europie Cellomat.

Obsługa urządzenia może przypominać korzystanie z bankomatu. Za pomocą ekranu dotykowego lub komend głosowych opisuje się usterkę. Następnie umieszcza się zepsuty telefon w specjalnym podajniku. Cellomat robi wówczas zdjęcia - aby udokumentować stan, w jakim urządzenie zostało przekazane do naprawy. Na ekranie potwierdza się ich autentyczność.

Taka procedura pozwala wyeliminować ewentualne nieporozumienia dotyczące stanu telefonu przed naprawą i po niej - podkreśla Samsung.

Zobacz też: Google Maps AR - rozszerzona rzeczywistość. Oto jak działa

Poznański Cellomat w Samsung Service Plaza nie tylko pozwala oddać sprzęt do naprawy np. w niedzielny wieczór. Od razu możemy otrzymać sprzęt zastępczy. Automat pobierze z karty płatniczej depozyt za urządzenie zastępcze, który zostanie zwrócony podczas odbioru naprawionego telefonu.

Urządzenie stojące w Poznaniu to pierwsze i na razie jedyne takie rozwiązanie w Europie. Oprócz oddania uszkodzonego telefonu można w nim kupić także akcesoria. Cóż - skoro przyjęły się automaty z kebabami i akcesoriami rybackimi, to i te dla użytkowników smartfonów nie powinny dziwić.

Tym bardziej że to nowy trend. Indie już mają automaty Mi Express Kiosk, w których telefony chińskiego producenta można kupić niczym batony czy napoje.

Samsung jeszcze niczego oficjalnie nie zapowiada, ale firma zdradza, że automaty w przyszłości mają szansę trafić do innych punktów w Polsce i Europie.

Samsung Premium Service Plaza wyposażony w Cellomat znajduje się w Poznaniu przy ulicy 27 Grudnia 17/19. Salon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00, a w soboty 10:00 – 17:00. Sam Cellomat działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Urządzenie i miejsce jego lokalizacji objęte jest stałym monitoringiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)