Wyczyszczą podłogi i umyją okna. Roboty sprzątające do każdego domu

Wyczyszczą podłogi i umyją okna. Roboty sprzątające do każdego domu

Wyczyszczą podłogi i umyją okna. Roboty sprzątające do każdego domu
Źródło zdjęć: © iStock.com
19.03.2018 15:45, aktualizacja: 21.03.2018 10:10

Roboty sprzątające są o wiele tańsze niż jeszcze kilka lat temu, mają również bardziej rozbudowane funkcje. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas codziennych porządków, zaopatrz się w urządzenie, które sprzątnie i zmyje podłogi za ciebie.

Poniżej znajdziesz roboty sprzątające, które ułatwią ci codzienne obowiązki. Z ich pomocą odkurzysz dywany i wykładziny, zmyjesz podłogi, a nawet umyjesz okna.

Czyszczenie czy mopowanie

Nowoczesne roboty sprzątające w niczym nie przypominają tych, które zagościły na rynku ponad dekadę temu. Modele, które miały tendencję do omijania niektórych zakamarków zostały zastąpione przez roboty z nowoczesnymi algorytmami sprzątającymi, które eliminują ten problem. Urządzenia w niskich i ergonomicznych kształtach zmieszczą się pod większością mebli, wyciągając kurz z trudnodostępnych miejsc.

Obraz
© Shutterstock.com

Teraz możesz sterować pracą urządzenia ze swojego telefonu nawet wtedy, gdy nie ma cię w domu. Wracając z pracy zastaniesz idealnie sprzątnięte mieszkanie. Robot jest przy tym niezwykle cichy, z czasem zapomnisz, że wciąż odkurza. Część modeli jest niemal samowystarczalna, gdy bateria jest na wyczerpaniu, urządzenie samo wraca do stacji dokującej, by uzupełnić rezerwy mocy. Pomimo kilku mniejszych silników zasilających każdy element odkurzacza, urządzenie pobiera bardzo mało mocy, a jego ładowanie trwa niezwykle krótko. Pomimo mniejszego zapotrzebowania na energię nie odstaje pod względem wydajności od zwykłych odkurzaczy.

Nowoczesne funkcje robotów sprzątających

Większość robotów mopujących ma opcję czyszczenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Prostokątny kształt niektórych modeli lub zamontowanej na ich przedzie listwy sprawia, że urządzenie dokładnie wyczyści każdy róg pokoju. Umiejscowiony z przodu urządzenia spryskiwacz nawilża czyszczoną powierzchnię, a zamontowane szczoteczki i ściereczka z mikrofibry dokładnie oczyszczają podłogę nie pozostawiając smug i plam. Wyposażone w specjalne czujniki dotykowe i podczerwień roboty omijają przeszkody zamiast w nie uderzać, co sprawia, że są znacznie trwalsze. Zmienne algorytmy mycia pozwolą na dokładne czyszczenie wszystkich zakamarków w zależności od potrzeb.

W pionie i w poziomie

Mycie okien, zwłaszcza przy niskiej temperaturze na zewnątrz, nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zimna, brudna woda, zacieki i smugi potrafią doprowadzić każdego do ataku furii. Rozwiązaniem dla fanów nowinek technologicznych jest robot mopujący przystosowany do pracy w pionie. Duża siła ssania zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie samo wykrywa krawędzie, dzięki czemu nie wyjedzie poza ramę szyb i uniknie upadku z dużej wysokości. Ponadto możesz ręcznie sterować urządzeniem za pomocą aplikacji na smartfona. Z jego pomocą możesz czyścić nie tylko okna, ale wszystkie pionowe, gładkie powierzchnie, na przykład kabinę prysznicową czy lustra.

Obraz
© Shutterstock.com

Roboty sprzątające to ciekawa alternatywa dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem. Nowoczesne algorytmy zastosowane w większości modeli przekładają się na skuteczność urządzenia, a możliwość zdalnego sterowania umożliwi włączenie go nawet wtedy, gdy nie ma cię w domu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)