Wybory 2020 ruszyły. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać głos

Wybory 2020 ruszyły. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać głos

Wybory 2020 ruszyły. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać głos
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
28.06.2020 12:17

Wybory prezydenckie 2020 właśnie trwają. Wszystkie uprawnione do tego osoby mogą oddać głos w lokalu wyborczym lub korzystając z systemu korespondencyjnego. Podpowiadamy, gdzie, jak i do którego godziny można oddać głos.

Wybory 2020 godziny

Głos w wyborach prezydenckich będzie można oddać 28 czerwca od godziny 7.00 do godziny 21.00. Należy pamiętać, że w lokalach wyborczych obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa, co wiąże się z tym, że w pomieszczeniu będzie mogło przebywać jednocześnie kilka osób. Dlatego nie należy odkładać wizyty w lokalu wyborczym na ostatnią chwilę. W ten sposób unikniemy stania w kolejkach.

Wybory 2020 gdzie głosować

Głosowanie odbywa się w lokalach wyborczych lub za sprawą systemu korespondencyjnego. Osoby, które wybierają się do lokalów wyborczych, mogą sprawdzić ich lokalizację na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej w zakładce "wybory prezydenckie 2020".

Osoby uczestniczące w wyborach korespondencyjnych powinny skorzystać z pakietu wyborczego, który otrzymały na adres zameldowania. W pakiecie znajduje się m.in. karta do głosowania. Należy ją wypełnić i odesłać wykorzystując w tym celu załączoną kopertę zwrotną. Dokładniejszą instrukcję udziału w głosowaniu korespondencyjnym przedstawialiśmy tutaj.

Kiedy wyniki wyborów 2020?

Państwowa Komisja Wyborcza potrzebuje czasu na dokładne zliczenie wyników. Przewiduje się, że pojawią się około wtorku. Do tego czasu PKW będzie informowała o cząstkowych wynikach wyborów prezydenckich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)