Wybory 2020 ruszyły. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać głos

Wybory 2020 ruszyły. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać głos28.06.2020 12:17
Wybory 2020 ruszyły. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać głos
Źródło zdjęć: © Getty Images

Wybory prezydenckie 2020 właśnie trwają. Wszystkie uprawnione do tego osoby mogą oddać głos w lokalu wyborczym lub korzystając z systemu korespondencyjnego. Podpowiadamy, gdzie, jak i do którego godziny można oddać głos.

Wybory 2020 godziny

Głos w wyborach prezydenckich będzie można oddać 28 czerwca od godziny 7.00 do godziny 21.00. Należy pamiętać, że w lokalach wyborczych obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa, co wiąże się z tym, że w pomieszczeniu będzie mogło przebywać jednocześnie kilka osób. Dlatego nie należy odkładać wizyty w lokalu wyborczym na ostatnią chwilę. W ten sposób unikniemy stania w kolejkach.

Wybory 2020 gdzie głosować

Głosowanie odbywa się w lokalach wyborczych lub za sprawą systemu korespondencyjnego. Osoby, które wybierają się do lokalów wyborczych, mogą sprawdzić ich lokalizację na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej w zakładce "wybory prezydenckie 2020".

Osoby uczestniczące w wyborach korespondencyjnych powinny skorzystać z pakietu wyborczego, który otrzymały na adres zameldowania. W pakiecie znajduje się m.in. karta do głosowania. Należy ją wypełnić i odesłać wykorzystując w tym celu załączoną kopertę zwrotną. Dokładniejszą instrukcję udziału w głosowaniu korespondencyjnym przedstawialiśmy tutaj.

Zobacz też: Czy mogę nagrywać policjantów podczas interwencji? Odpowiadamy.

Kiedy wyniki wyborów 2020?

Państwowa Komisja Wyborcza potrzebuje czasu na dokładne zliczenie wyników. Przewiduje się, że pojawią się około wtorku. Do tego czasu PKW będzie informowała o cząstkowych wynikach wyborów prezydenckich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)