Wuhan. Prawie 8000 ofiar wirusa na całym świecie - coraz więcej śmiertelnych [Mapa koronawirusa]

Wuhan. Prawie 8000 ofiar wirusa na całym świecie - coraz więcej śmiertelnych [Mapa koronawirusa]
Źródło zdjęć: © East News

30.01.2020 07:44, aktual.: 30.01.2020 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapa zakażenia koronawirusem 2019-nCoV z Wuhan pokazuje kolejne przypadki zachorowań poza Chinami. Chorzy pojawili się w kolejnych krajach Europy.

30 stycznia o godz. 7:00 interaktywna mapa śledząca liczbę ofiar wirusa z Wuhan pokazała ponad 7780 potwierdzonych przypadków zakażenia. Śmiertelność z powodu wirusa wzrosła a liczba zgonów wzrosła do 170, podczas, gdy liczba wyleczonych przypadków wciąż utrzymuje się na poziomie 130 osób.

Obraz
© WP.PL

Wirus obecny już jest w każdym regionie Chin. Niepokojąco wygląda ścieżka rozpowszechniania się wirusa po Europie. Pierwsze przypadki zachorowań potwierdzono kilka dni temu we Francji i Niemczech. Teraz na mapie na czerwono świecą się również punkty w Finlandii. Specjaliści są zdania, że to kwestia czasu zanim wirus dotrze do Polski.

Przypominamy, że już w tym tygodniu pojawił się pierwsze podejrzenia zarażenia wirusem na terenie naszego kraju - do szpitala przewieziono dwóch mieszkańców Katowic oraz kobietę w Łodzi. Jak na razie nie potwierdzono, by koronawirus zaatakował w Polsce. Jednak specjaliści przypominają, że w tym momencie o wiele większym zagrożeniem jest grypa.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa jest bardzo gwałtowne i szybkie. Jak na razie nie opracowano również skutecznego sposobu leczenia, ale badacze są zdania, że leki na HIV mogą wspomóc leczenie pacjentów. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wśród ofiar śmiertelnych w większości przypadków znalazły się osoby ze schorzeniami obciążającymi układ odpornościowy, np. nadciśnieniem, cukrzycą czy chorobami sercowo-naczyniowymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)