Trwa ładowanie...
div67q6

Koronawirus w Polsce? Kolejna osoba trafiła do szpitala z podejrzeniem wirusa z Chin

Kolejna osoba trafiła do szpitala z podejrzeniem zakażenia kontrawirusem. Kobieta przebywająca na oddziale zakaźnym w Łodzi nie jest obywatelką naszego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus trafił do Polski? Są pierwsze podejrzenia
Koronawirus trafił do Polski? Są pierwsze podejrzenia (Shutterstock.com)
div67q6

Nieoficjalne informacje podają, że kobieta, która przybyła do Polski kilka dni temu z Chin została przewieziona do łódzkiego szpitala, kiedy zauważono u niej objawy infekcji układu oddechowego.

- Podczas badania i transportu wdrożyliśmy specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych - poinformował rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego Adam Stępka. Pacjentka przebywa w szpitalu im. Biegańskiego - jedynej placówce regionalnej przystosowanej do leczenia pacjentów z najcięższymi chorobami zakaźnymi.

To już kolejny przypadek podejrzenia zarażenia koronawirusem w Polsce. Wczoraj pisaliśmy o tym, że pod obserwację trafiło dwóch mężczyzn. Na razie jednak żaden przypadek nie został oficjalnie potwierdzony.

div67q6

Zobacz też: Koronawirus z Chin zbiera żniwo. Polak z Changsha pokazuje puste ulice

Niemniej warto wspomnieć, że koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. Potwierdzone przypadki zarażenia wirusem z Wuhanu zostały odnotowane w Niemczech i Francji. Poza Chinami, koronawirus zaatakował w 17 innych krajach na całym świecie.

- To jest naturalny proces rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i prędzej czy później prawdopodobnie ten wirus do Polski trafi - mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z TVN24. Dodał również, że najbardziej narażone są osoby starsze, dzieci i te z zaburzoną odpornością.

div67q6
div67q6

Podziel się opinią

Share
div67q6
div67q6
Więcej tematów