Wuhan: Nagranie ze szpitala pokazuje, w jaki sposób leczeni są chorzy

Wuhan: Nagranie ze szpitala pokazuje, w jaki sposób leczeni są chorzy
Źródło zdjęć: © East News | Xiong Qi/Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska

24.01.2020 14:25, aktual.: 24.01.2020 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nagranie ze szpitala Jinyintan w Wuhan pozwala zobaczyć, w jaki sposób tamtejsze służby medyczne walczą z rozprzestrzeniającym się koronawirusem (2019-nCoV). Lekarze zapewniają o dużej ostrożności w swoich działaniach i staranności leczenia chorych osób. Do tej pory zmarło 26 zarażonych osób.

Chiny walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wprowadzając coraz to nowsze środki ostrożności. Władze zdecydowały o zastosowaniu ograniczeń podróżnych w Wuhan. Nie działają środki transportu publicznego w mieście, a na lotniskach i stacjach kolejowych obowiązują wzmożone kontrole.

Chiny: Władze blokują kolejne miasta

Po blokadzie blisko 11-milionowego miasta, 24 stycznia władze ogłosiły ograniczenia podróżne dla kolejnych siedmiu lokalizacji. Wszystkie znajdują się w tej samej prowincji co Wuhan – Hubei. Na ich terenie nie działa transport lokalny i dalekobieżny.

Eksperci przypuszczają, że źródłem zakażenia choroby był market Huanan w centrum Wuhan. Sprzedawano na nim żywe zwierzęta np. nietoperze, koala, węże, pawie, szczenięta wilków, salamandry, lisy, szczury i wiele innych gatunków. Najprawdopodobniej któreś ze zwierząt było nosicielem koronawirusa.

Nagranie ze szpitala Jinyintan w Wuhan zostało wyemitowane w państwowej telewizji i następnie trafiło do sieci. Przedstawia pracowników placówki, stosowane zabezpieczenia, a występujący w nim pracownik szpitala opowiada o procedurach leczenia i stosowanych środkach bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)