Wizz Air redukuje samoloty w polskich bazach. Kraków wyjątkiem

Wizz Air redukuje samoloty w polskich bazach. Kraków wyjątkiem

Wizz Air redukuje samoloty w polskich bazach. Kraków wyjątkiem
Źródło zdjęć: © Flickr
31.05.2020 17:02, aktualizacja: 31.05.2020 17:35

Wizz Air zmniejsza liczbę samolotów prawie we wszystkich bazach w Polsce. Redukcja dotyczy między innymi Warszawy i Wrocławia. Wyjątek stanowi Kraków, który otrzyma od węgierskiego przewoźnika czwartą maszynę w różowych barwach.

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air poinformowały o redukcji liczby samolotów w wielu europejskich miastach. Decyzja ma związek z kryzysem lotniczym spowodowanym pandemią koronawirusa. Jednym z krajów, który odczuje skutki rozporządzenia jest Polska.

Przewoźnik redukuje liczbę samolotów niemalże we wszystkich bazach w naszym kraju:

  • W Warszawie z 8 do 7
  • W Katowicach z 7 do 6
  • W Gdańsku z 7 do 6
  • We Wrocławiu z 2 do 1

Wyjątkiem jest Kraków, który otrzyma od węgierskiej firmy czwarty samolot. Może to oznaczać planowanie dodatkowych połączeń z Małopolski, jak również wzrost liczby rejsów na obecnych kierunkach.

Nie tylko Polska

Z powodu kryzysu lotniczego, oprócz czterech polskich lotnisk, Wizz Air zmniejszy liczbę samolotów m.in. w Budapeszcie, Kijowie, Wilnie, Klużu-Napoce, Skopjach oraz Debreczynie.

Jak poinformował węgierski przewoźnik, na lotniskach w Londynie, Bukareszcie, Sofii, Belgradzie, Tuzli, Warnie, Kiszyniowie, Jassach i Rydze nie zmieni się liczba maszyn w różowych barwach.

Kraków nie jest jedynym miastem, który otrzymał dodatkowy samolot. Z 8 do 9 wzrośnie także liczba aeroplanów w stolicy Austrii - Wiedniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)