Trwa ładowanie...
d2ucax6

Wizz Air odwołuje loty do Polski z trzech krajów. Chodzi o nowe rozporządzenie Rady Ministrów

Wizz Air postanowił odwołać loty do Polski z trzech europejskich krajów. Decyzja węgierskiego przewoźnika podyktowana jest najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie zakazów w międzynarodowym ruchu lotniczym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizz Air odwołuje loty do Polski. Decyzja ma związek z rozporządzeniem Rady Ministrów
Wizz Air odwołuje loty do Polski. Decyzja ma związek z rozporządzeniem Rady Ministrów (Pexels)
d2ucax6

Popularny przewoźnik Wizz Air zdecydował się odwołać loty do Polski z trzech europejskich krajów. Na liście znalazły się Czarnogóra, Portugalia oraz Szwecja. Decyzja węgierskich linii lotniczych jest efektem nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w międzynarodowym ruchu lotniczym.

- Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, które reguluje zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, lista państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski została zmodyfikowana - czytamy w specjalnym komunikacie linii Wizz Air.

Przewoźnik poinformował w środę, że ich decyzja obowiązywać będzie przynajmniej do 11 sierpnia 2020 roku.

d2ucax6

Zobacz też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

Przypomnijmy, że 29 lipca bieżącego roku, weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Pozwala ono na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej za wyjątkiem Szwecji, Portugalii, a także dodanego do listy Luksemburga.

Zgodnie z nowym dokumentem, do listy dozwolonych kierunków spoza UE (Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Płd., Ukraina) dopisano następujące państwa: Maroko, Tajlandia, Rwanda, Australia, Nowa Zelandia, Algieria, Tunezja, Turcja i Urugwaj. Z listy zniknęła natomiast Czarnogóra.

Zobacz także: Koniec technologicznych gigantów? Wielka czwórka stawia się na przesłuchanie

d2ucax6

Podziel się opinią

Share

d2ucax6

d2ucax6
Więcej tematów