Witamy Nowy Rok – w Kiribati już świętują. Sprawdź, kto będzie ostatni

Witamy Nowy Rok – w Kiribati już świętują. Sprawdź, kto będzie ostatni
Źródło zdjęć: © East News | Adam Staskiewicz/East News
Karolina Modzelewska

31.12.2019 10:38, aktual.: 31.12.2019 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Różne strefy czasowe sprawiają, że w jednym miejscu świata trwają gorączkowe przygotowania do Sylwestra, a w innym wytrwali imprezowicze już odsypiają huczne witanie Nowego Roku. Kto pierwszy przywita Nowy Rok, a kto ostatni?

Najwcześniej Nowy Rok powitają mieszkańcy Kiribati, a dokładniej mówiąc Wysp Line, które leżą na Oceanie Spokojnym. Nowy Rok rozpocznie się tam 13 godzin wcześniej niż w Polsce, czyli o godz. 11.00 naszego czasu.

Nowy Rok: Wyjątkowy dzień na całym świecie

Cztery godziny po Kiribati Nowy Rok zacznie się w Australii. W Polsce będzie wówczas godz. 15.00. Australijczycy hucznie świętują ten dzień. Turyści z całego świata przybywają do Sydney, aby podziwiać spektakularny pokaz fajerwerków. Podobnie jest we wszystkich większych miastach.

Niedługo po Australii przychodzi czas na Nowy Rok w Japonii oraz Chinach. Japończycy rozpoczną go około godz. 16.00 polskiego czasu, a Chińczycy o 17.00. Warto jednak zaznaczyć, że Chiński Nowy Rok, według tradycyjnego chińskiego kalendarza rozpocznie się 25 stycznia 2020 roku i będzie to rok szczura.

Kto będzie ostatni?

Najpóźniej Nowy Rok będą świętowali mieszkańcy Honolulu na Hawajach. Zacznie się on, gdy w Polsce będzie godz. 11.00 1 stycznia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także