Qaqwqwrqw

W Hiszpanii jest więcej świń niż ludzi. Duża w tym zasługa Chińczyków

To pierwszy taki przypadek w historii. Dla środowiska to olbrzymi problem, nie tylko ze względu na gazy cieplarniane. Świnie już zużywają więcej wody niż mieszkańcy kilku hiszpańskich miast razem wzięci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Hiszpanii jest więcej świń niż ludzi
W Hiszpanii jest więcej świń niż ludzi (Pixabay.com)
Qaqwqwrqw

Z danych hiszpańskiego Ministerstwa Środowiska wynika, że pogłowie świń przekroczyło 50 mln - pisze portal pb.pl. To oznacza, że liczba świń jest już o 3,5 mln większa niż liczba mieszkańców kraju.

W Hiszpanii tak duża hodowla świń wiąże się z olbrzymim zainteresowaniem na mięso ze strony Chin. Jedynie 25 proc. hiszpańskiej wieprzowiny zostało w kraju. Hiszpanie w ubiegłym roku wyprodukowali 4,3 mln ton mięsa.

Dla środowiska to olbrzymi problem. Hodowle zwierząt to w Hiszpanii największy producent gazów cieplarnianych, zaraz po transporcie, produkcji energii i przemyśle. Na tym się jednak problemy nie kończą.

Qaqwqwrqw

Czytaj też: Smog w tym roku - przygotujmy się na najgorsze, bo rząd uchyla nieba kopalniom

Świnie potrzebują 15 litrów wody dziennie, czyli zużywają jej więcej, niż Sewilla, Alicante i Saragossa razem wzięte.

W Polsce może zdarzyć się podobny przypadek, choć na szczęście na nieco mniejszą skalę. W liczącej około 150 mieszkańców wsi Przyborowo toczy się wojna o planowaną chlewnię. Miałaby ona powstać w samym centrum miejscowości i mieścić między 3 a 3,5 tys. sztuk trzody. Czyli byłoby w niej ponad 20 razy więcej świń niż zamieszkałych tam ludzi. Gdyby mieszkańcom przeszkadzał zapach, już wiedzą, które europejskie państwo powinni omijać szerokim łukiem.

Qaqwqwrqw
Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw