USA. Stuletni wrak przesunął się i utknął pod Wodospadem Niagara [Wideo]

USA. Stuletni wrak przesunął się i utknął pod Wodospadem Niagara [Wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

05.11.2019 07:59, aktual.: 05.11.2019 10:26

Po stu latach spoczynku nieopodal wodospadu Niagara, wrak ogromnej barki po raz pierwszy od 100 lat zmienił swoje położenie. Świadek nagrał żelazny wrak przesuwający się pod kaskadą wody.

Żelazna barka zatonęła w 1918 roku nieopodal wodospadu Niagara, po tym jak odczepiła się od holownika. Odwiedzający słynny wodospad mieli okazję zobaczyć wrak, który przez ponad sto lat trwał nieruchomo.

Gwałtowne burze, które przeszły nad USA w ostatnich dniach spowodowały jednak przesunięcie się wraku. Wideo z tego zdarzenia zostało udostępnione na Twitterze i YouTubie.

Jak donoszą amerykańskie media, wrak przesunął się o ok. 50 metrów bliżej Niagary. Po kilku dniach znów utknął, będąc teraz ok. 600 m od krawędzi wodospadu. Wygląda na to, że barka jest stabilna, ale specjaliści przyznają, że to bardzo niezwykłe, że po stu latach trwania bez ruchu wrak przesunął się.

Specjaliści komentując sytuację przyznają, że nie wiadomo jak długo barka znów pozostanie na nowym miejscu i czy w przyszłości nie będzie stanowić zagrożenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)