USA. Spadające gwiazdy nad Kalifornią - świadkom udało się uchwycić je na wideo

USA. Spadające gwiazdy nad Kalifornią - świadkom udało się uchwycić je na wideo
Źródło zdjęć: © Fotolia

08.10.2019 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Twitterze pojawiły się doniesienia o dużych, jasnych światłach na niebie. Szybko zostało potwierdzone, że są to spadające gwiazdy, które w październiku będzie można oglądać na nocnych niebie przez kilka dni w październiku.

Październik to czas, kiedy możemy na niebie obserwować Drakonidy - rój meteorytów widoczny między 6 a 10 października, a których maksimum wypada 8 października. Zwykle uważane za niewielki deszcz meteorów, mogą wypełnić niebo setkami ognistych kul. To właśnie te spadające gwiazdy udało się zarejestrować na poniższym wideo z kamery na desce rozdzielczej.

Wideo zostało nagrane 7 października, więc zanim jeszcze Drakonidy weszły w swoje maksimum. Dzisiaj będzie można zobaczyć spadające gwiazdy w o wiele liczniejszej grupie. Deszcz meteorytów można obserwować bez żadnych dodatkowych przyrządów - są widoczne gołym okiem. Drakonidy będzie można również oglądać nad Polską. Jeżeli pogoda nie dopisze, warto mieć na uwadze, że zjawisko można obserwować co roku w tym samym czasie.

Drakonidy to jedne z wielu regularnych deszczy meteorytów, które możemy w ciągu roku obserwować na niebie. W sierpniu mogliśmy być świadkami widowiskowego roju meteorytów zwanego Perseidami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)