Trwa ładowanie...
d3i45dd

Perseidy 2019 i Kasprowy Wierch. Zobacz niezwykłe zdjęcia

Chociaż apogeum deszczu meteorów już za nami, to perseidy będą widoczne do 24 sierpnia. Jeśli zastanawiacie się, czy warto spojrzeć w niebo, zdjęcia pokazujące spadające gwiazdy nad Kasprowym Wierchem na pewno przekonają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Perseidy 2019 - zdjęcie zrobione na Kasprowym Wierchu
Perseidy 2019 - zdjęcie zrobione na Kasprowym Wierchu (Materiały prasowe, Fot: Mariusz Szymaszek)
d3i45dd

W związku z coraz większym zanieczyszczeniem światłem brakuje miejsc, w których można podziwiać nocne niebo. Idealnie do tego nadają się góry. Dlatego Polskie Linie Kolejowe udostępniły zdjęcia pokazujące spadające gwiazdy nad Kasprowy Wierchem.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

– W tym roku warunki do obserwacji nieba były niestety nieco słabsze niż w ubiegłym. Przez pierwszą część nocy widoczność meteorów zakłócało intensywne światło pełni księżyca, później problemem było zachmurzenie. Mamy nadzieję, że pomimo tych przeszkód udało nam się uchwycić piękno Perseidów oglądanych na wysokości 1987 m n.p.m. Dziękujemy Polskim Kolejom Linowym za możliwość wykonania tych niepowtarzalnych fotografii – mówi Dariusz Bobak, fotograf, jeden z autorów zdjęć.

Materiały prasowe

Perseidy – gdzie oglądać i jak znaleźć?

Jako że do 24 sierpnia można podziwiać spadające gwiazdy, warto wiedzieć, co należy zrobić, aby obserwacje się udały. Obszar nieba, w którym należy szukać "spadających gwiazd" to tzw. radiant. Znajduje się on tuż nad Kasjopeją, czyli gwiazdozbiorem charakterystyczny kształt litery "W".

d3i45dd

Jeśli chodzi o wybór miejsca do obserwacji, to czym dalej od jasnych miejskich świateł, tym lepiej. Znalezienie dogodnego miejsca w okolicy może ułatwić strona www.lightpollutionmap.info. Na mapie należy szukać ciemnych punktów, gdzie warunki do obserwowania Perseidów będą najlepsze.

Można też użyć nowych technologii - na łamach dobreprogramy.pl znajdziecie propozycje najlepszych aplikacji do oglądania nieba.

d3i45dd

Podziel się opinią

Share

d3i45dd

d3i45dd
Więcej tematów